Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 162 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi bracia" ?? arrow Israeli Presid.: We are buying Manhattan, Hungary, Romania and Poland - a bluźnierstwa przeciw BOGU
Tuesday 19 October 2021 14:07:59.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Israeli Presid.: We are buying Manhattan, Hungary, Romania and Poland - a bluźnierstwa przeciw BOGU Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
22.02.2009.

[Nie chciałem poruszać tego tematu, póki sytuacja się nie uspokoi choć trochę; zobaczmy, że nawet tubylczy żurnalista – pisze o

bluźnierstwach przeciw Bogu i Jego Matce 

per „Kpiny !    Istotne jest jednak zdanie DYPLOMATY IZRAELA, Szewacha Weissa: pełne pychy negowanie bluźnierstwa. Chyba już czują się zwycięzcami, szczególnie, jeśli porównamy z umieszczonym na dole filmikiem   MD]

http://www.rp.pl/artykul/67352,265975_Kpiny_z_Jezusa_i_Maryi.html

Skandal w Izraelu: po telewizyjnym skeczu szydzącym z chrześcijaństwa katolicy wzywają papieża, by odwołał podróż do Ziemi Świętej

rp.pl » Wiadomości » Świat » Kościoły i religie

Kpiny z Jezusa i Maryi 

Marcin Szymaniak  20-02-2009

Oburzenie mieszkających w Izraelu chrześcijan wywołał show Liora Szleina w telewizji Channel 10. W skeczu zatytułowanym „Like a Virgin” („Jak dziewica”) wystąpiły dwie postacie: Jezus i Maryja. Aktorka grająca Maryję mówiła, że spała z wieloma mężczyznami i wcale nie jest niepokalana. Według agencji KAI reżyser programu nie krył, że jego celem jest zniszczenie chrześcijaństwa.

„Tego rodzaju działania są obelgą zarówno dla tysięcy wiernych – obywateli Izraela, jak i milionów chrześcijan na całym świecie” – napisali w specjalnym komunikacie biskupi katoliccy z Ziemi Świętej. Zarzucili Channel 10 promowanie w swych programach nietolerancji i ksenofobii. „Trudno pojąć, jak może dochodzić do podobnych ekscesów w Izraelu, gdzie znajdują się najważniejsze sanktuaria naszej wiary, w państwie, które czerpie rozmaite korzyści z pielgrzymek wiernych z krajów chrześcijańskich” – czytamy w komunikacie.

Prawnicy organizacji chrześcijańskich rozważają skierowanie wniosków do sądu przeciw Szleinowi i Channel 10. Autor programu obiecał już jednak publiczne przeprosiny za swoje żarty.

„Jest jasne, że program Szleina to klęska i że szuka on wszelkich sposobów na zwiększenie popularności. Myśli, że osiągnie to, poruszając drażliwe tematy” – uważa Salim Kubti, szef federacji skupiającej chrześcijańskie związki prawników.

„Słowa w tym skeczu wykraczały daleko poza satyrę i czarny humor. Były to stwierdzenia poważnie obrażające każdego chrześcijanina i każdego człowieka kierującego się wartościami i respektującego zasady szacunku dla ludzi innych wyznań” – dodał prawnik cytowany przez gazetę „Haarec”. Na konferencji w Nazarecie liderzy kilku ugrupowań chrześcijańskich wezwali papieża Benedykta XVI do odwołania wizyty w Izraelu, którą wyznaczono na maj.

Skandal wokół skeczu „Like a Virgin” wybuchł, gdy stosunki Watykanu z Izraelem uległy gwałtownemu pogorszeniu po zdjęciu przez papieża ekskomuniki z biskupów lefebrystów, w tym z negującego Holokaust Richarda Williamsona. Obserwatorzy zwracają uwagę, że w Izraelu zapanował klimat niechęci wobec Stolicy Apostolskiej, chociaż Benedykt XVI nakazał Williamsonowi odwołanie jego twierdzeń na temat Zagłady. Hierarchowie katoliccy z Izraela wskazują tymczasem, że do antychrześcijańskich wybryków dochodziło w tym kraju także wcześniej.

„Zaledwie przed kilkoma miesiącami na dziedzińcu synagogi w Or Yehuda publicznie spalono kopie Nowego Testamentu. Chrześcijanie z Ziemi Świętej uczynili sporo dla zwalczania antysemityzmu. Teraz stali się ofiarami antychrystianizmu” – napisali biskupi w swoim oświadczeniu.  Wezwali władze Izraela, by położyły kres profanowaniu ich religii.

Opinie

Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce

Nie widziałem tego programu, więc nie mogę go oceniać. Ale jeśli mieścił się w granicach przyzwoitości, to mi to nie przeszkadza. Gorzej, jeśli był brutalny w swoim przekazie – wtedy uznałbym go za nieetyczny. Ale Lior Szlein to bardzo mądry i inteligentny człowiek o bardzo cynicznym poczuciu humoru. Jego program, emitowany pięć dni w tygodniu, przyciąga tłumy. Szlein wyśmiewa w nim wszystkich: polityków, naczelnych rabinów, religijnych Żydów. W Izraelu panuje totalna wolność słowa. Nie ma żadnej cenzury i wszyscy się ze wszystkich śmieją. Wyśmiewamy jednak przede wszystkim siebie. Programy satyryczne nadawane w piątki i soboty są nawet dużo ostrzejsze od show Szymona Majewskiego. Bardzo wyśmiewano w nich swego czasu byłego prezydenta Mosze Kacawa. Głosy wzywające do przełożenia z tego powodu wizyty papieża to propaganda. Muzułmanie zrobią wszystko, by do niej nie doszło.    not. k.z.

[poniżej link do filmiku z You tube , chyba 39 sekund, a wymowne... http://www.youtube.com/watch?v=FwmUUhsfKuc&hl=pl

Israeli President Shimon Peres : We are buying Manhattan, Hungary, Romania and Poland    

[Gdyby z powodu np.  "braku miejsca" na "Youtube" ten filmik zniknął, załączam tekst p. Prezydenta: From such a small country as ours, this is almost amazing. I see, that we are buying Manhattan, Romania, Hungary and Poland. And the way I see it, we have no problems. Thanks to our contacts and our dynamism we get almost everywhere      MD]

[Ataki na finanse Polski, m.inn. przez giełdę (wielokrotne i skuteczne) w wykonaniu np. Grupy JP Morgan są dowodem, że - po ludzku patrząc - Peres ma rację.

Czy i jak prezydenci i dyplomaci kraju, lub nacji, którzy tak robią, myślą - i co gorsze dla nich - o tym MÓWI? , mogą się dziwić "fali" niechęci do nich ?

To jest zagadka psychologiczna... A mają się za "inteligentnych jak bies"...MD]

Zmieniony ( 24.02.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.