Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 40 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Niemcy: profanacja katolickiego kościoła
Sunday 29 March 2020 08:03:05.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Niemcy: profanacja katolickiego kościoła Drukuj Email
Wpisał: pch24   
24.08.2013.

Niemcy: profanacja katolickiego kościoła

 

2013-08-24 pch24

 

W Niederelbert (Nadrenia-Palotynat), w niedzielę 18 sierpnia, uzbrojeni mężczyźni zniszczyli w katolickim kościele obiekty sakralne. Przestępcy oddali mocz koło ołtarza głównego. W innych miejscach kościoła także pozostawili ludzkie ekskrementy.

 Profanatorzy połamali m.in. krzyż i świecę paschalną. Ten wstrząsający akt antykatolickiej agresji miał miejsce w godzinach między 10 a 14.30. Policja w Montabaur zatrzymała już podejrzanych, od których pobrano próbki DNA.

 Władze kościelne oferują 500 euro nagrody świadkom, którzy pomogliby zidentyfikować napastników. Jak informuje gazeta „Rhein-Zeitung”, kościół w Niederlbert był już w przeszłości obiektem podobnych profanacji.

 FLC

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.