Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 13 arrow Bankiet VIP i koncert. Za nasze pieniądze na Narodowym
Thursday 27 February 2020 00:34:37.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Bankiet VIP i koncert. Za nasze pieniądze na Narodowym Drukuj Email
Wpisał: prezes Jakub Karnowski   
06.09.2013.

Bankiet VIP i koncert. Ludzie Nowaka zabawią się za nasze pieniądze na Narodowym

 

5.09.2013 bankiet-vip-i-koncert

 

Nadzorowana przez Sławomira Nowaka spółka PKP musi spłacić w tym roku ok. 900 mln zł długu, ale jej prezes Jakub Karnowski nie liczy się z publicznym groszem. PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na organizację Święta Kolejarza, które ma się odbyć na... Stadionie Narodowym. Przewidziano bankiet VIP, koncert Kayah, hostessy oraz "słowo wstępne przedstawicieli władz państwowych".

Atrakcyjna, prestiżowa i nowatorska - taka ma być tegoroczna impreza z okazji Święta Kolejarza, jaką planuje zorganizować PKP SA. Spółka właśnie ogłosiła przetarg na napisanie scenariusza i zorganizowanie imprezy, która ma się odbyć na Stadionie Narodowym.

 

Prezesem PKP SA jest 39-latek Jakub Karnowski, namaszczony na to stanowisko - jak pisał "Newsweek" - przez ministra transportu Sławomira Nowaka. Jedynym akcjonariuszem PKP SA jest Skarb Państwa.

Święto Kolejarza przypominać będzie raczej Święto Dygnitarza. PKP SA planuje, że na płycie Stadionu Narodowego powstanie zadaszona hala o powierzchni 6 tys. m2., w której odbędzie się część oficjalna, część artystyczna i bankiet.

 

W tle grać ma "muzyka chill out" - jak czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Scena "na sali głównej" powinna w centralnej części zawierać "ekran główny nie mniejszy niż 3 x 4 m". Do tego ma być "stół z zielonym suknem, flaga Polski i UE".

Spółka chce, by scenariusz imprezy - trwającej od 4 do 7 godzin - był ciekawy oraz by uwzględniał "liczbę osób oraz ich charakterystykę". Ponadto PKP życzy sobie, by krzesła ustawione w hali, gdzie odbędzie się część oficjalna imprezy, były "wygodne, estetyczne" i w żadnym wypadku nie mogą być składane.

Oprócz hali na płycie stadionu i sceny na sali głównej PKP chce zaaranżowania "garderoby gwiazdy" i "Biznes Klubu" (z hostessami). Jak wskazano w dokumentach przetargowych, gwiazdą wieczoru ma być Kayah. Po koncercie ma zaś odbyć się "Bankiet Główny" na 2000 osób oraz "Bankiet VIP" dla 120 wybrańców.

Wynagrodzenie dla piosenkarki, wynajęcie Stadionu Narodowego i catering spółka PKP ma opłacić niezależnie od przetargu, w odrębnych umowach. Koszty, jakie poniesie PKP, będą więc ogromne. 

- To ogromna niestosowność. Ekipa, która nie szanuje kolejarskich tradycji i która nie umie wydawać środków na inwestycje, urządza za pieniądze publicznej spółki kosztowny spektakl. Tymczasem atmosfera na kolei jest fatalna. Gołym okiem widać, że rządy ministra Sławomira Nowaka przyniosły regres, a nie zapowiadane przyspieszenie. Szybko rosną jedynie płace kierownictwa - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Jerzy Polaczek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.