Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 140 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zdrówko 13 arrow Skąd to zniewieścienie? Może : Ocipienie?
Tuesday 19 October 2021 15:24:46.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Skąd to zniewieścienie? Może : Ocipienie? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
09.09.2013.

Skąd to zniewieścienie? Może : Ocipienie?

 

 

Pan Jaksa -Połczyński miał 92 lata. Wlazł do niego zbój - pod pozorem listonosza. Żądał pieniędzy. Pan Jaksa, gdy się zorientował, dał mu w łeb telefonem tak, że tamten, po ocuceniu, uciekł krwawiąc i jęcząc. Panu tak było przykro, że może trochę za stanowczo argumentował, iż po ośmiu dniach umarł. Sądzę, że Tam przyjęły go z przyjemnością i satysfakcją chóry Archaniołów.

Kolega Ojca (było to więc dawno), co prawda zapaśnik w młodości i kwiecie wieku, został napadnięty przez siedmiu bandziorów. Miał wtedy po 70-tce. Ze wstydem tłumaczył potem Ojcu: „Czterech, bezwładnych, zdążyłem przerzucić przez mur, dwóch leżało w kałuży krwi; ale ten ostatni - jednak mi uciekł. Starość, panie dziejski!”

Przed paru dniami w przejściu podziemnym Marszałkowska/Aleje paru łobuzów kopało leżącego chłopaka. Ludzie, mężczyźni w sile wieku i młodzi, nie widzieli, szybko odchodzili. „Straż Miejska” (HGW) zamknęła się w swej kanciapie. Znajoma podbiegła do bandy, ale uprzedził ją pan, który z taką furią sprał ich solidnym parasolem, że przestali się znęcać. – Za co go biliście? spytał z ciekawości. -  A, skrzywił się, to trza go było naprostować..  – To ja was naprostuję! Gnoje!  I łomotał dalej. - Proszę Pana, to my już nie będziemy!

Przypomniano mi historyjkę sprzed paru lat. Rano. Poważny pan po 60-ce jechał autobusem na wykład. Banda wyrostków, znarkotyzowana, wrzeszczała, a jeden z wyrazami, groził nożem i bluźnił zakonnicy. Milczenie pasażerów. Pan wstał, postawił teczkę na siedzeniu. ”Panie Profesorze, to ja Panu potrzymam teczkę!” żarliwie zgłosił się jakiś, nieznany mu, 40-latek. Pan podniósł wrzeszczącego typka, wyrwał mu nóż i wyrzucił gnoja z autobusu. „Jak tak można, może coś mu się mogło stać!” ujęły się pasażerki... Stróż Teczki był zachwycony.

 

A dziewczyny po parkach czy zaułkach naparzają się ( z wyrazami) jak zwariowane. To zaczęło się dopiero parę lat temu.

 

Co dodają do wody, żarcia, czy tRelewizji i internetu, że takie sytuacje stają się powszechne? W USA- podobno to w wodzie wodociągowej, np. z Missisipi, a wyżej do tej rzeki uchodzą ścieki z sikami pań, które biorą pigułki antykoncepcyjne. Zmniejsza to znacznie ilość plemników. Czy tylko?

 

A to, czy to Zupełnie Co Innego? Młody z żarem opowiada, jak HGW przed rokiem złośliwie zablokowała Kartę Młodej Rodziny (lub tp.). A teraz, przerażona perspektywą referendum, pomysł odgrzewa argumentując, że „od roku go ulepszają”. Nie uruchomili rok temu, bo ”Kosztowałoby to 30 milionów”. A Szopen w trampkach (lub tp. z okazji piłki kopanej) kosztował pięćdziesiąt milionów! (podaję z grubsza).

-Panie Janie Kowalski, opisz to, krótko i dowcipnie!! –Nie mam czasu! nasrożył się opowiadacz. - Opisz, opisz, przecież ciągle mówisz o tym przy obiadach! – uśmiechnęła się promiennie połowica.

 

============

Popatrzcie koło siebie, a może już to widzieliście: chłopy po studiach, po trzydziestce, którzy eksploatują rodziców („Dawaj 200 zet-eł! Zaraz!”) , a planują, po szybkim „zejściu starych” (czy „ze wspomaganiem”?) żyć z wynajętego mieszkania, może z pomocą renty psychiatrycznej. „Co ja głupi, żeby pracować ??” Egoizm tak chorobliwy, że nawet doświadczonych psychiatrów wstrząsa. Do spowiedzi już nie chodzą, bo przyszło „rozczarowanie religią” czyli ucieczka od Pana Boga.

Osiemdziesiąt lat temu bywali podobni, choć o wiele rzadziej. We dworze mówiono wtedy: „oryginał”, a we wsi – Głupi Jasio. I raczej nie mogli szkodzić.

Wzrost ilości i brutalności oraz bezczelności jest zauważalny statystycznie.

 

Co dodają do wody, żarcia, czy tRelewizji i internetu, że takie sytuacje stają się powszechne?

To nie jest chyba odwieczne narzekanie na „dzisiejszą młodzież”?

 

Proszę o poważne artykuły, nie te krzyki histeryczne z jutuba. 

Zmieniony ( 10.09.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.