Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 5 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Bezeg arrow Gdyby Polska porzuciła Śląsk... Radek Sikorski ; wyszperane 26/9/13
Friday 30 October 2020 03:23:54.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gdyby Polska porzuciła Śląsk... Radek Sikorski ; wyszperane 26/9/13 Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
27.09.2013.

Gdyby Polska porzuciła Śląsk... Radek Sikorski ; wyszperane 26/9/13

 

Jacek Bezeg

Czterej naukowcy złożyli w Watykanie skargę na wydany Franciszkanom Niepokalanej zakaz odprawiania mszy w tzw. rycie trydenckim. Ich zdaniem, sankcja ta stoi w oczywistej sprzeczności z motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum.
http://www.bibula.com/?p=70472


"Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę"
http://gosc.pl/doc/1718941.Koronka-na-ulicach-miast-po-raz-6Warunki fundamentalne nowego ładu wolności chrześcijańskiej

http://www.bibula.com/?p=70135


Papież, który dba, abyśmy nie popadli w przesadną czystość doktrynalną.

http://marucha.wordpress.com/


Czy młodzi ludzie przychodzący do przedseminarium mają w większości jakieś doświadczenia związane z pobytem w innych seminariach, czy też przychodzą bezpośrednio do FSSPX?
– Mamy do czynienia z oboma tymi przypadkami. Niektórzy kandydaci przychodzą do nas zgorszeni i wstrząśnięci poprzednimi doświadczeniami związanymi z pobytem w innych domach formacyjnych. Inni, którzy są świadomi sytuacji, jaka obecnie panuje w nowoczesnych seminariach, kierują się bezpośrednio do nas, prosząc o tradycyjną formację. Ci młodzi ludzie, którzy są zainteresowani wstąpieniem do naszego przedseminarium, mogą skontaktować się z którymś z przeoratów, najlepiej tym w Albano.
http://www.bibula.com/?p=70261Z dziedzictwo niemieckiej kultury

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941
. Pani Hieronima Wilczewska którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu 2013 w New Britain, stan Connecticut, USA, w dniu zbrodni w Jedwabnem miała 8 lat. W ciągu 6 dni, przechodząc wielokrotnie lub przystając obok stodoły która stała się miejscem kaźni Żydów z Jedwabnego, pani Hieronima była naocznym świadkiem niemieckiego mordu, tragedii i konania tych ludzi co ciągnęło się przez kilka dni. Zapędzonym przez SS i Gestapo do stodoły Żydom kazano wchodzić i układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Niemcy wrzucali następnie małe żydowskie dzieci na samą górę .
Następnie, Niemcy oblali benzyną i podpalili z miotaczy ognia budynek. W ten bestialski sposób zamordowano większość, ale nie wszystkich. Ludzie, znajdujący się na dole, żyli jeszcze przez kilka dni. Pani Hieronima zapamiętała jak kiwali się godzinami, w beznadziejnej rozpaczy, poparzeni i spowici popiołem ze swoich spalonych współbraci, często członków swoich rodzin, z górnych warstw.
Gestapo i SS przez te kilka dni trzymało dookoła stodoły uzbrojone warty, pilnując aby nikt z żyjących jeszcze jakimś cudem Żydów nie wydostał się ze stodoły oraz uniemożliwiając ludności Jedwabnego przynoszenia im wody czy pożywienia.
Po kilku dniach, kiedy wszyscy zmarli z głodu, wycieńczenia czy ran, Niemcy zakopali wszystkie zwłoki na miejscu swojej zbrodni.
http://vod.gazetapolska.pl/5187-jedwabne-swiadek-historii?fb_action_ids=591075590954978&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22591075590954978%22%3A591061220953677%7D&action_type_map=%7B%22591075590954978%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D
 


Dr Cenckiewicz: Ten Film obraża pamięć Aliny Pieńkowskiej - co na to marszałek Borusewicz?
http://vod.gazetapolska.pl/5198-dr-cenckiewicz-ten-film-obraza-pamiec-aliny-pienkowskiej-co-na-marszalek-borusewicz
http://wpolityce.pl/artykuly/63333-roza-thun-zachwycona-filmem-o-walesie-wzruszajacy-moze-rzeczywiscie-to-nie-jest-film-dla-kretynow-zamknietych-w-swoich-teoriach-spiskowych
Siedemdziesiąt cztery lata temu – we wrześniu 1939 roku – Niemcy hitlerowskie napadając na Polskę rozpoczęły II wojnę światową. Ideologia narodowo socjalistyczna jest niejednokrotnie przedstawiana jako ideologia „skrajnej prawicy”. Niekiedy twierdzi się nawet, że program hitlerowski wyrósł z chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego, którego charakterystyczną cechą miał być również antysemityzm. Jednak wszystkie te twierdzenia są pozbawioną historycznych podstaw mistyfikacją. W rzeczywistości hitlerowski narodowy socjalizm, obok komunizmu, należał do dwóch głównych wrogów chrześcijaństwa w Europie. A wrogość ta oznaczała dla milionów chrześcijan (także w Polsce) męczeńską śmierć.
Swastyka przeciw Krzyżowi. Zdaniem wszystkich biografów Adolfa Hitlera przyszły wódz III Rzeszy, chociaż urodzony w rodzinie katolickiej, już w okresie szkolnym trwale oddalił się od Kościoła.
[  ...  ]
W pismach takich twórców, jak Guido von List czy Jörg Lanz von Liebenfels (cysters wyrzucony z zakonu z powodu homoseksualizmu) – w swojej retoryce łudząco przypominających tropiącego dawne spiski i tajemnice Dana Browna – młody Hitler czytał o dawnej cywilizacji ario-germańskiej zniszczonej przede wszystkim przez Kościół katolicki (ewangelizacja Germanii); o wspaniałej religii Wotana, która przechowuje swoje tajemnice w znakach runicznych (m.in. swastyce). Wszystko jest jeszcze możliwe do odzyskania – przekonywali twórcy okultystycznej wersji rasizmu. Najpierw trzeba uporać się z pierwszym wrogiem cywilizacji aryjskiej, czyli z katolicyzmem, następnie z tzw. „niższymi rasami” (Liebenfels zalecał, na przykład, ich palenie jako ofiar dla Boga). W ten sposób będzie możliwy powrót do „aryjskiej moralności”, w tym „aryjskiej moralności seksualnej”.
http://www.bibula.com/?p=70081


Szkoła programowana przez władzę samym swoim istnieniem propaguje przede wszystkim konstytutywny dla nie-świadomości inteligenckiej zestaw przesądów: DEMOKRATYZM (w sferze ustrojowej), ETATYZM (w sferze gospodarczej), MODERNIZM (w sferze religijej), INDYFERENTYZM (w sferze moralnej, stąd fetysze pochodne: pacyfizmu, tolerantyzmu etc.) i JUDEOIDEALIZM (w odróżnieniu od postulowanego przez niżej podpisanego judeorealizmu). Jest więc szkolnictwo państwowe, nie bójmy się tego słowa, MASONERIĄ DLA NIELETNICH – nie agitując dziś w sposób bezpośredni np. do wstąpienia do jakiegoś Komsomołu, Hitlerjugend, czy innego ZMP – zadowala się ona inicjacyjnym okaleczeniem świadomości i duchowości młodego człowieka, neutralizuje go i konformizuje, czyniąc organicznie niezdolnym do jasnego rozpoznania najwspanialszych skarbów i najpoważniejszych zagrożeń cywilizacyjnych.
[  ...  ]
Reasumując: oburzanie się na MEN, że wynaradawia polską młodzież (a przeczytałem, że niektórzy tam w Krakowie „są oburzeni”), jest podobnym nieporozumieniem, jak byłoby nim np. oburzanie się na dyrekcję kołchozu, że krowy w nim dają mniej mleka, a ludzie więcej piją, niż w wolnym świecie; albo oburzanie się na gauleitera Fischera za nędzny repertuar teatrzyków w okupowanej Warszawie. Bo podobnie jak kołchozy są od tego, by upadlały ludzi, a okupanci od tego, by nas wynaradawiać – tak i Ministerstwo Edukacji jest od dbania o to, by młodzi Polacy nie rozumieli i nie cenili tego, kim są i skąd się wywodzą, by od dziecka wdrażali się do respektowania aktualnej polit-poprawności, by nie byli zdolni stanąć na przeszkodzie budowie Nowego Wspaniałego Świata.
http://www.pch24.pl/w-sprawie-lektur-obowiazkowych,17929,i.htmlPrzegląd Tygodnia w Klubie Ronina
- Król, Magierowski, Ziemkiewicz
http://vod.gazetapolska.pl/5206-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-krol-magierowski-ziemkiewicz


Lada dzień do Polski trafić ma drugi pociąg Pendolino, który PKP Intercity zamówiła we Włoszech. Tymczasem niemiecka kolei zamawia dla siebie składy w... Polsce. Właśnie podpisano umowę na 9 pociągów produkowanych w Bydgoszczy. To zdaje się zaskakujące, że Niemcy kupują u nas, a my w Włochów.
Prof. Witold Kieżun, ekonomista, powstaniec warszawski, więzień sowieckich łagrów, autor książki „Patologia transformacji”:
Nie jestem specjalistą od kolejnictwa, nie umiem porównać tych dwóch pociągów. Jednak problem dotyczy również innych obszarów. Podobna sytuacja ma miejsce np. w odniesieniu do autobusów. Polska produkuje bardzo dobre pojazdy, ostatnio kupił je Hanower. A tymczasem my do Warszawy sprowadzamy kolejną grupę autobusów marki Mercedes. Zarówno zakupy kolejowe, jak i ta sytuacja to zupełnie niewłaściwe działanie, przeciwko któremu ja wielokrotnie protestowałem.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/63268-struktura-gospodarki-jest-struktura-neokolonialna-musimy-sie-nastawic-na-kupowanie-tego-co-polskie-nasz-wywiad-z-prof-witoldem-kiezunemZ drugiej strony, tabuny żurnalistów (i wytresowanych przez nich „lemingów”) płonących świętym oburzeniem na okrucieństwo argentyńskiej junty skrzętnie pomijają tę okoliczność, że jej surowe – zapewne przesadne i w niektórych wypadkach nieuzasadnione – represje były reakcją na systematyczny terror uprawiany w Argentynie przez rozmaite lewackie organizacje już od lat 60., który swoje apogeum osiągnął pod koniec rządów prezydenta gen. Juana Domingo Perona (1895-1974) – zupełnie nie panującego nad sytuacją – oraz jego drugiej małżonki Izabelity (właściwie: Marii Estelli), czyli w latach 1973-1976. Terror owej „miejskiej partyzantki” (guerilla) uderzał we wszystkich: w nielewicowych peronistów i w antyperonistów, tak z lewicy, jak z prawicy; w armię i w policję, w przemysłowców i w związkowców, w intelektualistów i w przypadkowych przechodniów. Nasi meta-polityczni władcy postępują więc dokładnie w myśl maksymy Nicolasa Gomeza Davili, iż lewica podnosi krzyk o „białym terrorze” zawsze wtedy, kiedy zabija się morderców.
http://www.bibula.com/?p=70185


Coś jednak nam przyrasta
http://www.eudebtclock.org


Poniżej o paru osobach, które dopominają się o spotkanie z prokuratorem. Może kiedyś się doczekają. Postarajmy się o nich nie zapomnieć.


Marionetka Tusk. "Dzień katastrofy smoleńskiej był także dniem wzmożonych kontaktów miedzy Tuskiem a Putinem". 10 kwietnia 2010 roku odbyły się dwie rozmowy telefoniczne między nimi. Nie zostały one nagrane przez Tuska ani nie zostały z nich sporządzone notatki, co jest kuriozum w skali światowej. O tym, że takie rozmowy są standardowo nagrywane, a gdy jest to technicznie niemożliwe są z nich sporządzone notatki, może się przekonać każdy odwiedzając strony archiwum Departamentu Stanu USA, gdzie można przeczytać odtajnione już stenogramy nagrań rozmów i notatki pracowników tej instytucji w czasie, na przykład, kryzysu kubańskiego czy irańskiego
http://wpolityce.pl/artykuly/63161-marionetka-tusk-dzien-katastrofy-smolenskiej-byl-takze-dniem-wzmozonych-kontaktow-miedzy-tuskiem-a-putinem


Pięćdziesiąt procent tego, co mamy w kulturze i cywilizacji, zawdzięczamy Niemcom. A połączenie Polski i Niemiec, o którym mówił Wałęsa, już staje się faktem. Tak przynajmniej uważa znany reżyser i senator Kazimierz Kutz.
Niemiecki porządek urzekł Kutza, który w wywiadzie dla portalu Lisa, solidaryzuje się z niedawną wypowiedzią Wałęsy, że Polska i Niemcy powinny stać się jednym państwem.
http://wpolityce.pl/artykuly/63287-piecdziesiat-procent-tego-co-mamy-w-kulturze-i-cywilizacji-zawdzieczamy-niemcom-a-polaczenie-polski-i-niemiec-o-ktorym-mowil-walesa-juz-staje-sie-faktem-tak-przynajmniej-uwaza-znany-rezyser-i-senator-kazimierz-kutzŻakowski dalej niż Wałęsa: "Za życia najmłodszego dziś pokolenia powstanie państwo, w którym będą Niemcy i Polska"
http://wpolityce.pl/artykuly/63290-zakowski-dalej-niz-walesa-za-zycia-najmlodszego-dzis-pokolenia-powstanie-panstwo-w-ktorym-beda-niemcy-i-polskaPrzypominamy, że składał Pan przysięgę prezydencką w momencie obejmowania przez siebie urzędu. Ówczesną, specjalnie dla Pana ułożoną Przysięgę Prezydenta RP, która brzmiała:
   
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam Narodowi Polskiemu, że postanowieniom Konstytucji wierności dochowam,  będę strzegł niezłomnie godności Narodu,  suwerenności i bezpieczeństwa Państwa.  Przysięgam, że dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.
Nie wnikając w historię Pańskiej prezydentury i jej skutków dla naszej Ojczyzny przypominamy, że obdarzenie Pana przez Naród najwyższym urzędem zobowiązuje do zachowania najwyższej staranności w postępowaniu i wypowiedziach nawet już po opuszczeniu tego urzędu.
http://wpolityce.pl/artykuly/63340-list-reduty-dobrego-imienia-do-lecha-walesy-czy-przysiega-wtedy-zlozona-nie-obowiazuje-pana-i-w-tej-chwiliPolskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła
wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk.
Radosław Sikorski w amerykańskim piśmie Foreign Affairs
www.bibula.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.