Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Bezeg arrow Czy historia nie zna wykształconych głupców i niewykształconych mędrców? wyszperane 3/10/13
Friday 30 October 2020 02:01:01.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy historia nie zna wykształconych głupców i niewykształconych mędrców? wyszperane 3/10/13 Drukuj Email
Wpisał: Jacek Bezeg   
04.10.2013.

Czy historia nie zna wykształconych głupców i niewykształconych mędrców?

 

wyszperane   3/10/13

 

Jacek Bezeg


Filozofia nie jest nauką, chociaż z uporem i wbrew swojej istocie chce nią być. Ta dziecinna pretensja do naukowości jest wynikiem kilkusetletniego wbijania filozofom do głowy kompleksu nauk przyrodniczych. Filozofia  jest umiłowaniem mądrości, a nie ma żadnych podstaw, aby utożsamiać mądrość z usystematyzowaną wiedzą, jaką gromadzi nauka. Mądrość jest wiedzą, ale wiedzą inną gatunkowo niż wiedza naukowa. Gdyby była tym samym, tysiąc lat temu nie byłoby ludzi mądrych, bo wiedza naukowa była wtedy w powijakach, albo jej w ogóle nie było.
Poznanie wiedzy naukowej daje wykształcenie. Przeciwieństwem wiedzy jest niewiedza. Czy z tego należy jednak wyciągać wniosek, że każdy człowiek niewykształcony, a więc nie mający wiedzy naukowej jest głupcem? Czy historia nie zna wykształconych głupców i niewykształconych mędrców? Z punktu widzenia współczesnej wiedzy naukowej Sokrates, Platon, Arystoteles, Tomasz z Akwinu i Kopernik byli głupcami, bo ich wiedza naukowa była mniejsza niż wiedza współczesnego gimnazjalisty.
http://www.historiasztuki.com.pl/strony/012-00-00-HISTORIA-FILOZOFII.html


 

„Jeżeli Polska chce ocalić siebie, musi uznać Jezusa swym królem w całym tego słowa znaczeniu poprzez akt intronizacji. Ma on być dokonany przez cały naród, a w szczególności przez władze państwowe i kościelne, które w imieniu narodu mają wspólnie dokonać w sposób uroczysty tego aktu. W następstwie za przykładem Polski pójdą inne narody i także one dokonają aktu intronizacji Jezusa na swojego króla. Wszystkie narody, które nie uznają Jezusa swoim królem – zginą”
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10522&Itemid=46Właśnie w kościele św. Antoniego w Sokółce (woj. podlaskie) pięć lat temu doszło do przemiany hostii we fragment tkanki serca ludzkiego. Dokładnie 12 października 2008 roku podczas eucharystii w trakcie udzielania komunii świętej kapłanowi wypadł na stopień ołtarza konsekrowany komunikant.
Po kilku dniach okazało się, że pojawiła się na nim plamka o czerwonej barwie, przypominająca skrzep krwi, mający postać żywej cząstki ciała. Badania wykonane na Uniwersytecie Medycznym wykazały, że na hostii znajduje się fragment mięśnia sercowego człowieka będącego w agonii. A potem okazało się, że hostia ma cudowne właściwości! Modlący się do niej ludzie doznają uzdrowień!
http://www.fakt.pl/juz-sto-cudow-dokonalo-sie-w-sokolce-dzieki-niezwyklej-hostii,artykuly,420698,1.html

[Szkoda, że o tym Cudzie piszą w Fakcie, nie w pismach katolickich. Jeśli ktoś znajdzie – proszę mi przysłać! M. Dakowski]

„Nic tak nie gorszy, jak prawda”. O trafności tego spostrzeżenia mogliśmy przekonać się podczas pierwszego czytania w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy, przewidującego zakaz tak zwanej aborcji eugenicznej, czyli mówiąc po ludzku - zakaz zabijania dzieci przed urodzeniem pod pretekstem, że są nieuleczalnie chore.
Prezentująca projekt w imieniu prawie pół miliona sygnatariuszy pani Kaja Godek, była bardzo dobrze merytorycznie przygotowana i mówiąc o dotychczasowej praktyce, nazywała rzecz po imieniu, to znaczy - mówiła o zabijaniu dzieci. To właśnie wzbudziło wściekłość zwolenników zabijania dzieci, którzy nie znoszą, gdy ktoś mówi im prawdę w oczy. Ale powiedzmy sobie szczerze - czy jakikolwiek łajdak lubi, jak ktoś nazywa go łajdakiem? Jasne, że nie lubi i natychmiast się obraża, podnosząc modny dzisiaj zarzut „mowy nienawiści”.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2919


Po dymisji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego wyszła na jaw umowa o współpracy z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Gen. Janusz Nosek, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego podpisał ją ponad dwa lata temu, po katastrofie smoleńskiej.
Według informacji "Rz" szef SKW nie poinformował o jej podpisaniu ministrów obrony narodowej, ani spraw wewnętrznych
. Zakres tej współpracy jest tajny, ale wiadomo, że zarówno sama umowa, jak i jej szeroki zakres wzbudziła mieszane oceny na najwyższych szczytach władzy oraz wśród posłów z sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Według nieoficjalnych informacji FSB mogła dzięki tej umowie prowadzić szerokie i nie do końca kontrolowane działania w Polsce.
- Nie mogę na ten temat rozmawiać, raport w tej sprawie ma klauzulę niejawności - ucina rozmowę poseł Stanisław Wziątek, wiceprzewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.
Rozmawiać na temat umowy z FSB nie chce ani MON ani MSW i odsyła nas do działającego przy Radzie Ministrów Kolegium do Spraw Służb Specjalnych, "będące organem opiniodawczo-doradczym w sprawach programowania, nadzorowania i koordynowania działalności służb specjalnych – w tym również SKW" - odpisuje nam MSW.
http://www.rp.pl/artykul/956150,1053599-Tajemnicza-wspolpraca-Sluzby-Kontrwywiadu-Wojskowego-z-rosyjska-FSB.htmlJacek Karnowski: media lewicowe manipulują i atakują Kościół, bo dziennikarze i celebryci chcą być kapłanami

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jacek-karnowski-media-lewicowe-manipuluja-i-atakuja-kosciol-bo-dziennikarze-i-celebryci-chca-byc-kaplanamiWyszperane są też na facebooku. Zobacz, może polubisz. Jeśli wolisz tam zaglądać zamiast otrzymywać mailem, to wyślij mi tylko jedną literę "F".
Pozdrawiam    Jacek
https://www.facebook.com/Wyszperane?ref=hl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.