Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 163 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 13 arrow Ksiądz Stanisław Małkowski laureatem nagrody im. Ks. Piotra Skargi
Wednesday 21 April 2021 15:25:31.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ksiądz Stanisław Małkowski laureatem nagrody im. Ks. Piotra Skargi Drukuj Email
Wpisał: Arkadiusz Stelmach.   
05.10.2013.

Ksiądz Stanisław Małkowski laureatem nagrody im. Ks. Piotra Skargi

 

X Kongres Konserwatywny

 

2013-10-05 pch24

 

Na Zamku Królewskim w Niepołomicach trwa X Kongres Konserwatywny. Spotkaniu przyświeca hasło: „Katolicy na przełomie dziejów”. Po raz drugi przyznano nagrodę im. Ks. Piotra Skargi. Jej tegorocznym laureatem został ksiądz Stanisław Małkowski.

 

Ks. Małkowski został uhonorowany nagrodą m. in. za niezłomną i bezkompromisową postawę wobec komunistycznej sekty. Docenić trzeba także jego pasterskie zaangażowanie i wierność posłannictwu Kościoła w czasach PRL-u pomimo prześladowań.

 

Laureat nagrody wciąż staje na straży zasad moralnych w życiu publicznym, pomimo licznych szykan i niesprawiedliwości. Bezkompromisowo broni Chrystusowego Krzyża wobec bezprecedensowych ataków na ten Święty Znak naszej wiary.

 

Trzeba także pamiętać, iż ks. Małkowski wciąż przypomina o aktualności przesłania Matki Bożej Fatimskiej  i nie ustaje w napominaniu Narodu, który winny jest posłuszeństwo swojej Królowej.

 

 Patronem nagrody jest Ks. Piotr Skarga – wielki obrońca Kościoła Katolickiego, który zasłynął jako niestrudzony kaznodzieja, autor najpoczytniejszych w polskiej literaturze „Żywotów świętych” oraz wieszczych „Kazań sejmowych”. Do dziś nieoceniona jest jego rola jako czołowego przedstawiciela polskiej kontrreformacji, filantropa, który w trosce o dobro ojczyzny miał odwagę sprzeciwić się dominującym opiniom i napiętnować największe polskie przywary.

 

 - Chcemy dostrzec osoby i instytucje, które podobnie jak my swoją działalnością chcą „budzić sumienia”. Mogą to robić na różne sposoby. Przykłady takiej działalności  można mnożyć. Może to być naukowiec, który poprzez swoją pracę i publikację propaguje kulturalną spuściznę cywilizacji łacińskiej lub działacze społeczni w praktyce przeciwstawiający się negatywnym zjawiskom promując wartości katolickie, walcząc w obronie wolności, tradycji i własności - podsumowuje członek zarządu Instytutu ks. Skargi   Arkadiusz Stelmach.

 Luk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.