Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 27 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia 13 arrow Zezwierzęcenie a eksterminacja
Monday 25 May 2020 00:54:32.29.
migawki
 

Michael, Michael of the morning,
Fresh chord of Heaven adorning,
Keep me safe today,
And in time of temptation
Drive the devil away. Amen.

=======================================================

To go jeszcze nie zdymisjonowano ???

APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA, do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli.

 

[PORADNIK przewrotny]. Co robić gdy kapłan zmusza do przyjęcia Komunii Św. na rękę?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zezwierzęcenie a eksterminacja Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Musiał   
07.10.2013.

Zezwierzęcenie a eksterminacja

 

 

Dwa dni przed głosowaniem, w którym odmówili chorym dzieciom prawa do życia, posłowie wyrazili swój sprzeciw wobec sytuacji psów w Rumunii "i ich masowej rzezi" informuje portal Fundacji Pro Prawo do Życia: www.stopaborcji.pl.
 

Dwa dni przed sejmowym głosowaniem, które otwierałoby drogę do przywrócenia prawa do życia chorym dzieciom Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt sporządził stanowisko dotyczące sytuacji bezdomnych psów w Rumunii i ich masowej rzezi. Rozpoczyna się ono wzniośle brzmiącym zdaniem: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.".

Zastanawiające jest to, że przytłaczająca większość tych posłów nie dopatrzyła się podobnych atrybutów u zabijanych 6-miesięcznych chorych dzieci, które nie tylko nie są rzeczami, a są istotami żyjącymi zdolnymi do odczuwania cierpienia. Przede wszystkim zaś są one LUDŹMI.

 

Kiedy czytamy dalej treść stanowiska zespołu padają słowa dotyczące tego, że w Rumunii "zamordowano" daną liczbę psów. Tymczasem kiedy Kaja Godek, reprezentując ponad 400 tysięcy obywateli mówiła w Sejmie o tym, że dzieci są zabijane w majestacie prawa usłyszała od Marszałek Kopacz, że ma nie używać słów "zabijanie" czy "mordowanie" w odniesieniu do dzieci.

 

Powszechnie wiadomo, że o ludziach mówi się, że umierają, a o psach, że zdychają. Jeżeli więc język polski ma ewoluować w tym kierunku, że doprowadzenie do śmierci psa staje się "morderstwem", to o zabijaniu dzieci należałoby mówić wyłącznie w kategoriach "ludobójstwa".

 

Tego jednak nie usłyszeliśmy od posłów, którzy jednego dnia wołali o zakaz "eksterminacji" zwierząt, dając dwa dni później zielone światło dla eksterminacji ludzi.

 

Aleksandra Musiał

 

źródło: http://www.stopaborcji.pl/index.php/701-zezwierzecenie

Tekst ukazał się także na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://ksd.media.pl/publikacje/1436-poslowie-ktorzy-odmowili-prawa-do-zycia-chorym-dzieciom-w-polsce-bronia-psow-w-rumunii


--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.