Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 38 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow zboczenia - GENDER arrow Gender Kopernika - nie bądźmy bierni! Protestujmy!
Wednesday 08 July 2020 09:36:33.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy wierni Tradycji mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gender Kopernika - nie bądźmy bierni! Protestujmy! Drukuj Email
Wpisał: Robert.Firmhofer   
26.10.2013.

Gender Kopernika – nie bądźmy bierni! Protestujmy!

 

 

26 października 2013 Redaktor: husarz  www.solidarni2010.pl

Jak powinniśmy, my sami ale przede wszystkim nasze dzieci, być edukowani seksualnie? Nad metodami tej edukacji pracuje nie wątpliwie wiele tęgich głów z dziedziny antropologii, medycyny, psychologii, socjologii i in. O ich finansowaniu decyduje Rząd RP, a ostatnio również EU. Przyjrzyjmy się efektom tych prac na przykładzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – instytucji powołanej i finansowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Centrum Nauki Kopernik jest jedną z niewielu nowoczesnych atrakcji turystycznych i edukacyjnych w Warszawie. Kusi modernistyczną architekturą i pięknym położeniem tuż nad Wisłą. Z tego też powodu jest celem wielu wycieczek, przede wszystkim szkolnych, dla dzieci w wieku już od kilku lat.

Jego misja to: zachęcanie do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas.

Różowa budka z dwoma miejscami do siedzenia. Na wewnętrznej ścianie zarys dwóch postaci – kobiety i mężczyzny, z zaznaczonymi na ciele punktami, w których znajdują się przyciski, obok każdej postaci słuchawka. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku głos w słuchawce szczegółowo opisuje wybraną część ciała i czynności, jakie należy wykonać aby osiągnąć seksualną przyjemność.

Tak wygląda edukacja seksualna w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wymaga podkreślenia fakt, że budka nie jest specjalnie, wyraźnie oznaczona, nie rzuca się w oczy, znajduje się w centralnej część obiektu, w sąsiedztwie zupełnie neutralnych dla dzieci ekspozycji z dziedzin, takich jak fizyka, anatomia.

W centrum jest wyodrębniona część z ekspozycją dla osób powyżej 14 roku życia, niestety rzeczona budka znajduje się w części dostępnej bez ograniczeń wiekowych…

Zdarza się że błądzą tam, oderwane od grupy wycieczkowej lub rodziców, 4-5 latki! Czy damy sobie wmówić że one już potrzebują edukacji seksualnej?

Wiele dzieci trafia tam całkiem przypadkowo, powodowanych zwykłą ciekawością. Wiele z nich po usłyszeniu komunikatów ze słuchawki reaguje zmieszaniem, z pewnością niektóre z nich, szokiem. „Chodź stąd! To nie dla nas!” – mówi z zażenowaniem kilkuletnia dziewczynka do swojej koleżanki.

Przekazywane treści mają charakter czysto fizjologiczny, instruktażowy. Nie odnoszą się zupełnie do uczuć wyższego rzędu takich jak miłość, odpowiedzialność, zaufanie. Sfera seksualności potraktowana jest jako zjawisko i czynności fizyczne, które mają pomóc osiągnąć fizyczną przyjemność.

Czy tak chcemy edukować o seksualności nasze dzieci? Przypadkowo, w obcym miejscu, gdzieś gdzie się tego nie spodziewają, bez kontroli, często osoby bliskiej. Czy to jest branie „odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas”?

Jeśli uważamy że nie, nie bądźmy bierni. Protestujmy!

 

Wysyłajmy swój sprzeciw na adres email dyrekcji Centrum Nauki Kopernik

Dyrektor: Robert.Firmhofer@kopernik.org.pl

sekretariat@kopernik.org.pl

dyrekcja@kopernik.org.pl

info@kopernik.org.pl

Zgłaszajmy sprawę do Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka
ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
telefon: (22) 583 66 00 BEZPŁATNIE (22) 583 66 00 fax: (22) 583 66 96

Email:  rpd@brpd.gov.pl   

 

=====================

Ja napisałem na pierwszy adres tak: 

Panie dyrektorze!
 
Jeśli to prawda Gender Kopernika - nie bądźmy bierni! Protestujmy! , to niech pan oczekuje protestów czynnych.
Radzę wcześniej to-to usunąć, np pod pozorem remontu.
 
Bez szacunku, ale z należnymi sprawie wyrazami
 
M. Dakowski, prof. zwyczajny, dr hab.
Zmieniony ( 27.10.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.