Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa arrow Mimo skandalu i dymisji naczelniczki - HGW dalej buduje biurowiec na Starówce !
Sunday 23 February 2020 00:04:37.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Mimo skandalu i dymisji naczelniczki - HGW dalej buduje biurowiec na Starówce ! Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
04.11.2013.

Mimo skandalu i dymisji naczelniczki - HGW dalej buduje biurowiec na Starówce !

 

4.11.2013  niezalezna

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie wstrzyma budowy kontrowersyjnego biurowca przy placu Zamkowym. Stanowisko straciła już naczelniczka wydziału architektury w Śródmieściu, która wydała zgodę na budowę.

W związku z informacjami jakie wyszły na jaw przy projekcie budynku na rogu ulicy Podwale i Senatorskiej przewodniczący klubu PiS Maciej Wąsik złożył interpelację do prezydent Warszawy w sprawie pozwolenia na budowę.

- Inwestycja będzie kontynuowana, natomiast będą kontrole i wyciągane konsekwencje w stosunku do pracowników – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak pisaliśmy architekt dostał zgodę od urzędniczki będącej jego... matką. W związku z zaistniałą sytuacją Maciej Wąsik w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości złożył do prezydent Warszawy interpelację. Poseł pisze: - Domagamy się od prezydent Warszawy przedstawienia na najbliższej sesji rady m. st. Warszawy informacji na temat przebiegu postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę

Jak napisał „Wprost”, jednym ze współtwórców projektu biurowca jest architekt Bartosz Naperty. Właśnie jego matka, Jolanta Zdziech-Naperty, która była naczelniczką wydziału architektury, zatwierdziła projekt budowlany i wydała pozwolenie na budowę.

Pomimo protestów varsavianistów i miłośników zabytków prywatny  inwestor wyburzy kamienicę sąsiadującą z warszawskim Placem Zamkowym i na jej miejsce postawi postmodernistyczny, przeszklony biurowiec. Za zgodą stołecznego konserwatora!!! Choć postawienie w tym miejscu nowego budynku, nie pasującego do reszty staromiejskiej zabudowy, nieodwracalnie zniszczy wygląd Placu Zamkowego. Portal niezalezna.pl powiadomił o całej sprawie UNESCO, które w 1980 r. wpisało warszawskie Stare Miasto na Listę Światowego Dziedzictwa.

 

[To pełne poczucie bezkarności! I chęć zniszczenia tego, co prymitywom się nie podoba, co doprowadza ich do furii...   MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.