Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 23 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow obrona NIEPODLEGŁOŚCI, demonstracje II arrow Protesty pod Centrum Bluźnierstw Współczesnych w TV Trwam - a Rycerze spod Giewontu
Tuesday 21 September 2021 04:46:28.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Protesty pod Centrum Bluźnierstw Współczesnych w TV Trwam - a Rycerze spod Giewontu Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.11.2013.

Protesty pod Centrum Bluźnierstw Współczesnych w TV Trwam - a Rycerze spod Giewontu

 

        W środę, 6 listopada pod Centrum Sztuki Współczesnej (Warszawa, ul. Jazdów, czyli Pałac Ujazdowski) miał miejsce protest przeciw bluźnierstwom wobec Boga. Uczestniczyło w nim wiele setek , może pod tysiąc warszawian. Był relacjonowany w TV Trwam.

 

To tu:   PO STRONIE PRAWDY (skrót - do PÓŁTOREJ GODZINY, bo jest tu tylko to, co miała zarejestrować Kamera. md]

 

Protestowaliśmy w siąpiącym deszczyku, a tymczasem wewnątrz trwa (bez przerwy! ) wystawa „British British Polish Polish” lub coś takiego. W tym  - bluźnierstwa przeciw Bogu Jedynemu.

 

Ludzie, również ci ważniejsi, dopuszczeni przed kamery narzekali na urażanie uczuć religijnych, na poniewieranie czy naruszanie ich godności czy obrażanie wartości, a może podważanie przekonań. I tym podobne. Część nawet domagała się pluralizmu – tj. pewnie tego, by też oni, tj. tutejsi, poza zwycięskimi bluźniercami i satanistami, mogli wyrażać czasem swe poglądy.

 

         Gdy zaproponowaliśmy paru paniom posłankom, byśmy WSZYSCY weszli do tego zamku, obejrzeli bluźnierczy filmik i zarekwirowali dowód rzeczowy, tj. płytkę CD, by posłanki mogły go/ją przedstawić w prokuraturze, a także – by poprosić, wyciągnąć do nas, skrępowanego zapewne powodzeniem wystawy „twórcę” czy Dyrektora  były spłoszone, może zmrożone. Przecież TEGO nie wolno -  tu jest program TV Trwam...[W domyśle: „pełen spontan” ]

 

A ja sądziłem , że to stanowczy protest przeciw bluźnierstwom – usłyszały. Każdy z posłów, dzielnych obrońców ojczyzny, który powyższą propozycję usłyszał – uciekał szybciutko od takich sugestii. I biegł, by pokazać swą pełną troski twarz przed Kamerą. Podobnie zresztą reagowali Młodzi Narodowcy (ci podtatusiali też... ) . „Wierni” cieszyli się, że jakaś posłanka napisze kolejny protest, czy petycję – które przecież pójdą do kosza.

Ludzie pokrzyczeli, pośpiewali - i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku Polaka i katolika podreptali do domów. Powód do satysfakcji mogli mieć też ludzie zarabiający na życie w sejmie (t.zw. posłowie i posłanki). Oraz byli ministrowie. Było ich sporo, wszyscy dali głos do kamery. Wreszcie ktoś o ich postulatach, prośbach czy protestach w sejmie – usłyszał. Co ważniejsze -  ich zobaczył !

Działacze deklarują dramatycznie, że będą pisać prośby i supliki do Kopacz-na-metr-w-głąb, a potem nawet do Donka, może i nawet... Bula – aż do ostatniego długopisu!!!

A kto z nich pamięta, że to właśnie Bul, w porozumieniu z Nyczem, kazał zrabować Krzyż Pamięci, Nadziei i Prawdy spod pałacu namiestnika?

 

Sądzę więc, że Planista tamtej Strony miał tego wieczoru pełną satysfakcję.

 

Pamiętamy, jak zareagował świat islamu na karykatury Mahometa zamieszczone w niszowym pisemku duńskim. A Mahomet to przecież człowiek, wg. muzułmanów – to prorok Allaha, nie Allah.

 

A „w tym kraju”, jak lubią pogardliwie mówić nasi okupanci, ciągle trwają, także w czasie naszego protestu

 

bluźnierstwa przeciw Bogu Jedynemu!

 

To nieskończenie (dosłownie! ) gorsze.

 

Przypomniały mi się jeremiady Kisiela sprzed bodaj 40-tu lat spisane w broszurze o tym, że „Zachód utracił duszę wojownika”. Możliwe, że wydał to już bardziej oficjalnie, jako Stefan Kisielewski. Wtedy –przenikliwie analizował to, co zrobiono duszy wojownika, duszy rycerskiej we Francji, w Anglii .

Czyż mamy się cieszyć z tego, że ta bierność, tchórzostwo, zadowolenie ze swego gadulstwa, impotencja wreszcie (wszystko potrzebne – NIC nie skreślać!) dotarły do Polski z opóźnieniem pokolenia?

Iluż dzielnych publicystów zdobywa rzesze Czytelników przez wnikliwe, błyskotliwe i dogłębne analizowanie, socjologiczne i psychologiczne, przyczyn tego wykastrowania, czy jego opóźnienia.

Dla mnie człowieka prostego, wystarczy konstatacja: Polska na tych gadułów liczyć nie może, nie powinna.

 

Czemu rycerze spod Giewontu ciągle śpią?

 

 Cśśśśśś, nie budźmy! Sytuacja może nie jest jeszcze taka zła – napiszemy Petycje, prośbę, a to do Donka, a to do Bula...  A pozatem – skąd dla Nich, dla Bohaterów weźmiemy pieniądz na przejazd Zakopane – Warszawa? Trzeba by i sliping zafundować, a gdzie tu zakwaterować?? Nie budźmy! Bądźmy Odpowiedzialnymi Patriotami!

 

A że tam, za murem – sataniści ciągle, dalej bezkarnie bluźnią - Bogu Jedynemu!

 ... Cśśśśśś, oby nie wyszli do nas, na ulice, czy  nie weszli do naszych mieszkań. A umyka nam FAKT, że oglądając telewizor – MAMY ich w mieszkaniach -.

 

- a wokół huczy wspaniałe życie

rumiane jak rzeźnia o poranku

 

                            - pisał Poeta.

 

To było pisane dawno, zapomnijmy...

Zmieniony ( 08.11.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.