Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Kościół arrow lustracja AGENTURY - II arrow Wielki Tydzień wg Józefa Zycińskiego
Tuesday 21 September 2021 05:03:08.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Wielki Tydzień wg Józefa Zycińskiego Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
06.04.2009.

Wielki Tydzień wg Józefa Zycińskiego   2009-04-06 

ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=1628

Nie ma już święta katolickiego, którego arcybiskup lubelski nie wykorzystałby do personalnych porachunków z politycznymi przeciwnikami. Tym razem, przemawiając w Niedzielę Palmową do młodzieży zgromadzonej w katedrze, zaatakował Klub Gazety Polskiej w Krakowie. Jak tuba powtórzyła to za nim Katolicka Agencja Informacyjna, której ów arcybiskup jest szefem rady programowej. Oczywiście zgodnie z cenzorskimi zaleceniami w Dzienniku Internetowym KAI nie wymieniono nazwy tygodnika, tak jak za czasów PRL nie wymieniano tytułów bezdebitowej "bibuły".

Aż strach pomyśleć, kogo i jakimi metodami TW o ps. "Filozof", przekształcając po raz kolejny ambonę w prywatna mównicę polityczną,  zaatakuje w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Strzelając w ciemno, przypuszczam, że Janusza Kurtykę, Sławomira Cenckiewicza, Bronisława Wildsteina, ks. Waldemara Chrostowskiego oraz Pawła Zyzaka i jego promotora prof. Andrzeja Nowaka, a także cały Wydział Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Może także ks. prof. Jana Szczepaniaka i ks. prof. Jacka Urbana, historyków z Papieskiej Akademii Teologicznej i członków kościelnej komisji, którzy podpisali się pod listem w obronie prezesa IPN.

Coś mi się jednak wydaje, że przede wszystkim św. Piotra, za to że zamiast iść w zaparte przyznał się, oraz Czterech Ewangelistów, którzy łamiąc zasady swojej korporacji, niepotrzebnie o tym wszystkim napisali.

Zmieniony ( 07.04.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.