Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 4 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 13 arrow Komorowski, Tusk, Sikorski- macie szanse zachować twarz
Sunday 26 January 2020 05:51:37.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Komorowski, Tusk, Sikorski- macie szanse zachować twarz Drukuj Email
Wpisał: zuberegg   
13.11.2013.

 

Komorowski, Tusk, Sikorski- macie szanse zachować twarz

 

http://niepoprawni.pl/blog/6354/komorowski-tusk-sikorski-macie-szanse-zachowac-twarz


Gdy podczas Marszu Niepodległości podpalono budkę i śmieci przy ambasadzie, oraz gdy rzucano na jej teren race, władze naszego kraju zareagowały natychmiast.

Tusk zaznaczył, że dotyczy to zarówno "niedopuszczalnego aktu agresji wobec policjantów strzegących ambasady rosyjskiej i samej ambasady".
- Trzeba tu wyrazić ubolewanie. Niezależnie od emocji, jakie kierują różnymi grupami manifestujących w Święto Niepodległości, tego typu zdarzenia nie mogą mieć miejsca - ocenił szef rządu Donald Tusk.

W imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić, mając jednocześnie świadomość, że gigantyczne straty wizerunkowe dla Polski już są faktem - zaznaczył Komorowski. Wydarzenie pod ambasadą rosyjską nazwał "absolutnie skandalicznym, którego nie da się niczym usprawiedliwić". - Można za to tylko z głębokim przekonaniem przeprosić - podkreślił.

"Nacjonalistyczna bandyterka naruszająca nietykalność ambasad przynosi nam wstyd przed światem. To przestępstwo i obciach, a nie patriotyzm" - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraża głębokie ubolewanie w związku z burdami podczas poniedziałkowego Marszu Niepodległości.

Ambasador Rosji w Polsce Aleksiejew podkreślił, że Rosja będzie domagać się "przeprosin i zadośćuczynienia za wyrządzone szkody". - I co najważniejsze, będziemy domagać się podjęcia środków, które w przyszłości wykluczyłyby tego typu incydenty - powiedział. - To nie będzie prośba, tylko zobowiązanie strony polskiej - zaznaczył.

Dziś dowiadujemy się iż w Moskwie zaatakowano naszą ambasadę. Paradoksalnie ten czyn jest szansą dla naszych władz by wyjść z twarzą z całego dyplomatycznego zgrzytu. Należy tylko równie mocno zareagować na incydent w Moskwie. Co więcej, taka reakcja pokaże niedowiarkom iż nasze władze potrafią cos więcej niż tylko się kajać i przepraszać i ustępować wszystkim. Macie szanse, my jako społeczeństwo będziemy porównywać reakcję, naszych pierwszoligowców i zdobywców Himalajów politycznych-jak to sami się określacie.

Czekam więc po kolei na: wezwanie ambasadora Rosji w celu złożenia wyjaśnień. Reakcję ambasadora Polski w Moskwie. Oraz równie twarde słowa Tuska, Komorowskiego i Sikorskiego. Pokażcie choć raz że nie macie kompleksów!!!

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.