Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 81 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Koniec projekcji  czy mała przerwa...
Monday 21 September 2020 11:46:09.30.
migawki
 

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Koniec projekcji  czy mała przerwa... Drukuj Email
Wpisał: Piotr Czartoryski-Sziler   
15.11.2013.

Koniec projekcji – czy mała przerwa...


Piotr Czartoryski-Sziler Piątek, 15 listopada 2013 (2:00)

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/59594,koniec-projekcji.html

W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie zniszczona została bluźniercza instalacja. Film, na którym nagi mężczyzna profanuje krzyż, przestał być wyświetlany po obrzuceniu farbą ściany – ekranu, i uszkodzeniu projektora.

 

Wieczorem godzinę przed zamknięciem CSW nagle włączył się tam alarm pożarowy. Rozpoczęła się ewakuacja budynku. Wtedy doszło do zniszczenia wystawy.

Byłam przed tą instalacją, gdy włączył się alarm, a potem jakiś mężczyzna rzucił w ekran kulkami z farbą. Staliśmy i dalej modliliśmy się, jednak wkrótce zjawiła się policja i zaczęto nas wyprowadzać z budynku – relacjonuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” pani Hanna z Warszawy.

Przyszła wczoraj do Zamku Ujazdowskiego, aby uczestniczyć w modlitwie przebłagalnej za zniewagę krzyża. Trwała ona w budynku CSW od wtorku. Na Różaniec przychodziło tutaj codziennie bardzo dużo osób. Wczoraj przyszło ich o wiele więcej. 

Jak poinformował „Nasz Dziennik” komisarz Andrzej Browarek z Komendy Stołecznej Policji, ze wstępnych ustaleń wynika, że zniszczeniu uległ rzutnik i ściana – ekran [to z miękkiej tektury... MD], na której wyświetlany był obrazoburczy film. Potwierdził, że stało się to w czasie ewakuacji.

– Zatrzymana została jedna osoba [to Ernest Trejwasz. MD], która została przewieziona do komendy na ulicę Wilczą. W tej chwili policjanci przesłuchują świadków i ustalają okoliczności tego zdarzenia – powiedział, dodając, że policja dokonuje oględzin miejsca zdarzenia.

Modlący się wczoraj w CSW ludzie zapowiadali, że nie opuszczą budynku, dopóki nie zostanie przerwana projekcja bluźnierczego filmu. Do okupacji jednak nie doszło, gdyż po alarmie pożarowym i incydencie wywołanym przez nieznanego sprawcę wszyscy musieli opuścić budynek. Standardowo przyjechała straż pożarna, karetki pogotowia i policyjne radiowozy. Teren wokół budynku został zamknięty.

– Ta instalacja była [JEST !!! MD] jedną wielką prowokacją. Ze wstrętem i przerażeniem patrzyłam na nią, tym bardziej że dziś w CSW było bardzo wiele dzieci. W głowie mi się nie mieści, jak można było zezwolić na taką profanację – mówi w rozmowie z nami jedna z osób, która była świadkiem wczorajszych wydarzeń.

Emocji nie studził dyrektor placówki Fabio Cavallucci, który jeszcze w czwartek po południu w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” deklarował, że nie zamierza wycofać z wystawy filmu „Adoracja”, bo placówka ma „obowiązek prezentowania wyrazistych prac”.

– Nie rozumiem, dlaczego ludzie zaczęli odbierać ją jako pornografię profanującą krzyż – mówił. [On nie jest mądry ani lotny, wiem to po dłuższej z nim rozmowie – ale aż tak głupi to jednak nie może być, podręczniki patologii umysłowych by tą moją konstatację potwierdziły. Czuje za sobą MOCE.  Mirosław Dakowski]

 

Na dyrekcji nie zrobiły większego wrażenia protesty ludzi, oświadczenia księży biskupów, parlamentarzystów i kilka zawiadomień do prokuratury o obrazie uczuć religijnych osób wierzących. Tylko wczoraj swój protest wystosowali senatorowie PiS i ks. bp Wiesław Mering z Włocławka. 

Piotr Czartoryski-Sziler

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.