Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 151 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 13 arrow NIECH MOWA WASZA BĘDZIE TAK, TAK, NIE, NIE
Wednesday 21 April 2021 16:19:58.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
NIECH MOWA WASZA BĘDZIE TAK, TAK, NIE, NIE Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
15.11.2013.

„NIECH MOWA WASZA BĘDZIE TAK, TAK, NIE, NIE”

 

Od głupich trzeba stronić, choćby z racji wysokich stanowisk dysponowali różnymi nagrodami, stosując przekupstwo.

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 15 – 21 listopada 2013 r. KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

 

„Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono; nie trwóżcie się, przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”, mówi Jezus w Ewangelii czytanej w niedzielę 17 listopada (Łk 21, 5-19), zapowiadając swoje powtórne przyjście u kresu czasów.

 

Współcześni zwodziciele chcą nas zastraszyć, oszukać i zniechęcić, odwrócić naszą myśl, wolę i uwagę od prawdy i dobra, wprowadzić wirtualny świat chaosu i nierzeczywistości. Tymczasem jednak są znaki na niebie i na ziemi, które wskazują drogę ratunku wśród nieszczęść i niebezpieczeństw. Znakiem dla polskiej ziemi jest miłość do ojczyzny, budząca się w sercach młodych.

 

Warszawski marsz w Święto Niepodległości 11 listopada odbył się zgodnie z założeniem, mimo brutalnej agresji zewnętrznych bojówkarzy i prowokatorów, mimo wrogiej wobec młodzieży postawy władz miasta.

 

Maryja Królowa Korony Polskiej czczona szczególnie jako Ostrobramska Matka Miłosierdzia (Jej wspomnienie obchodzimy 16 listopada) mówi do swoich dzieci: „Jestem z wami i ochraniam was moim płaszczem, ochraniam całe Moje Królestwo. Jest czas oczyszczania, Duch Święty otwiera oczy i uszy, aby zobaczyły i usłyszały. Młode serca szukają prawdy, Boga i miłości ojczyzny, one pierwsze zostaną oczyszczone. Siły zła tracą moc spętane różańcem. Bóg zwyciężaMój Syn już zwyciężył na krzyżu zło. Ufajcie i módlcie się”.

 

Bluźniercze profanacje krzyża, zniewagi wobec Chrystusa i Matki Bożej, wyszydzenie wiary i człowieczeństwa w Centrum Sztuki Współczesnej w Pałacu Ujazdowskim oraz w innych miejscach instytucjonalnie poddanych złu i Złemu oznaczają głoszoną przez współczesnych pogan śmierć Boga, która jest zarazem śmiercią człowieka. Na pytanie, czego trzeba się bać, bł. ks. Jerzy Popiełuszko odpowiada: „Bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników jałowego spokoju”.

 

Jest zdrada Judaszowa, która narasta, ukrywa się i w końcu się ujawnia.

Jest też zdrada faryzejska, rozlana, przykryta obłudą, pozbawiona samoświadomości, nierozpoznana przez wielu. Wobec Kościoła jedni zdrajcy wychodzą z niego i próbują zwalczać go z zewnątrz, inni natomiast trwają w nim i szkodzą mu od środka. Jest zdrajca, który odrzuca praktykę sakramentalną, ale jest też inny, który przyjmuje sakramenty niegodziwie, popełniając świętokradztwo. Druga postać zdrady bywa trudna do rozpoznania i wyrządza więcej zła.

 

Układy finansowe i towarzyskie włączają w system zdrady, w struktury zła osoby cieszące się uznaniem i autorytetem. Do jednoznaczności wzywa nas Jezus. „Niech mowa wasza będzie tak, tak, nie, nie, a co więcej jest od Złego pochodzi”.

 

Zwłaszcza złe jest zacieranie różnicy między „tak” a „nie”, popieranie złoczyńców i sprzeciwianie się dobroczyńcom. Prześladowanie od zewnątrz przez obcych jest mniej bolesne od prześladowania ze strony bliskich, swoich: „wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele” (Łk 21,16). Jezus nas pociesza: „Dam wam wymowę i mądrość”  (w. 15).

 

Stanąć po stronie prześladowców to zawrzeć sojusz z głupotą: podczas gdy mądrość wspólny dom ojczysty buduje, głupota ów dom burzy i niszczy.

 

Mądrość ludzka jest darem od Boga. Boża mądrość przybrała ludzką postać w Chrystusie, mądrość jest darem Ducha Świętego. Dlatego aktem mądrości jest modlitwa, błaganie, aby Bóg z naszą pomocą przepędził głupców u władzy i dał społeczną mądrość naszemu ogłupianemu i usypianemu narodowi. Szczytem głupoty są bezsensowne ideologie w rodzaju „gender” czy „GLOBCIO”, narzucane przez cynicznych oszustów społeczeństwu od dziecka.

 

Święty Paweł powiada: „Nakazujemy wam bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji” (2 Tes 3,6).

 

Od głupich trzeba stronić, choćby z racji wysokich stanowisk dysponowali różnymi nagrodami, stosując przekupstwo.

 

„Idzie nowych ludzi plemię”, powtarzał za Eugeniuszem Małaczewskim sługa Boży ks. Prymas Stefan Wyszyński.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.