Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow O WSI i po WSI 13 arrow Jak silna w Polsce jest agentura rosyjska?
Friday 21 February 2020 11:14:36.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak silna w Polsce jest agentura rosyjska? Drukuj Email
Wpisał: Witold Gadowski:   
19.11.2013.

Jak silna w Polsce jest agentura rosyjska?

 

 

Witold Gadowski: 18 listopada 2013     solidarni2010

 

Polecamy Państwu doskonały wywiad z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym i reporterem "Gazety Polskiej", współpracownikiem czasopisma "W Sieci". Spotkanie zorganizował Krakowski Klub Kamieniołom

 

 W pierwszej części spotkania Witold Gadowski opisuje stosunki na linii państwo-świat przestępczy, panujące w dzisiejszej Rosji. Władimir Putin po objęciu władzy rozpoczął pieriestrojkę świata podziemnego Rosji. Dążąc do pełnej kontroli nad społeczeństwem uznał, że przestępczość rosyjska nie może być sprywatyzowana, jak to miało miejsce za Jelcyna. Powołał oddziały URPO FSB, mające na celu zlikwidowanie mafijnych liderów lub przekonanie ich do przekazania swoich uprawnień służbom. Po roku działalności oddziałów URPO wszystkie rosyjskie organizacje przestępcze były juz koncesjonowane. Do zadań URPO należało również wyłapywanie i "łamanie" przywódców czeczeńskich- opowiadał o tym m.in. Litwinienko, który był członkiem takich oddziałów.

 Z wypowiedzi W. Gadowskiego zajmującego się tematem rosyjskich spec-służb wynika, że Rosją rządzą służby cywilne i wojskowe, które po zmianach ustrojowych zostały doposażone i działają bardzo skutecznie. Logika władz Rosji  jest czytelna. Kraje, które były w dawnym obozie demoludów, uważane są za strefę wpływów rosyjskich i wasalizowane- jak Gruzja czy Azerbejdżan a  także kraje nadbałtyckie.

Osoby zamieszane w przestępczą działalność, które zostały ujawnione  jak Wiktor But, handlarz bronią w Rwandzie, czy Andriej Ługowoj, pomimo presji opinii publicznej państw Zachodu pozostają bezkarni, a nawet piastują odpowiedzialne, wysokie urzędy w Rosji (Ługowoj stoi na czele Komisji Bezpieczeństwa).

 Wpływ służb rosyjskich na nasz kraj jest ogromny. Zaczynając od przepływu pieniędzy na środki opiniotwórcze a kończąc na wysyłaniu czytelnych sygnałów aby się nie buntować, aby nie szukać prawdy- jak w sprawie Smoleńska. Agentura rosyjska znajduje się w instytucjach, które najbardziej "gardłują ", popierając raport Anodiny i Millera.

Służby nie wahają się tez zastraszać społeczeństwa- jak w Gruzji, kiedy dwa dni przed wyborami na przedmieściach Tbilisi wylądował opancerzony rosyjski helikopter.

 AJ

Tajne przez poufne

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.