Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 88 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Wandale w kościołach  profanacji we Francji ciąg dalszy
Monday 21 September 2020 12:51:50.30.
migawki
 

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Wandale w kościołach  profanacji we Francji ciąg dalszy Drukuj Email
Wpisał: pch24   
21.11.2013.

Wandale w kościołach – profanacji we Francji ciąg dalszy

 

2013-11-21 pch24

We Francji do aktów profanacji dochodzi nadzwyczaj często. Niszczone są figury Matki Bożej, świątynie, stacje Drogi Krzyżowej. Ataki wandalów zataczają szerokie kręgi.

 

W diecezji Vannes we francuskiej Bretanii dochodzi systematycznie do aktów chrystianofobii. 2 września zniszczono dwie figury Matki Boskiej w kaplicy św. Heleny. 15 listopada rozbito statuę Świętego Jana. W ubiegłym miesiącu zniszczono dwie Drogi Krzyżowe w dwóch miejscowościach, oraz figurę Matki Pana Jezusa.

 Ataki na kościoły i symbole kultu mają miejsce zresztą nie tylko Bretanii. W Bézier, w departamencie Hérault, po raz kolejny wandale napadli na kościół pod wezwaniem Świętego Judy Tadeusza. Tym razem weszli na dach, rozmontowali kratę chroniącą witraż w nawie głównej, po czym go rozbili.

 José Ruiz, przewodniczący stowarzyszenia skupiającego mieszkańców dzielnicy, w której znajduje się kościół: – Byłem w świątyni, kiedy wandale zaczęli rozbierać kratę. Zawiadomiłem policję. Jej szybkie przybycie umożliwiło zatrzymanie dwóch młodocianych chuliganów.

 Z kolei w Paryżu oblano czerwoną farbą kościół pod wezwaniem św. Mikołaja z Chardonnet, który należy od 1977 r. do Bractwa Świętego Piusa X. Grupa lewackich aktywistów wkroczyła też do świątyni zakłócając przebieg Mszy Świętej. Ataki potępił w specjalnym komunikacie eurodeputowany, członek komitetu centralnego Frontu Narodowego, prof. Bruno Gollnisch.

 - Kościół Świętego Mikołaja z Chardonnet został zaatakowany przez grupę „Antifa”. Nienawiść lewacka i anarchistyczna jeszcze raz uderzyła. Tego typu akty, wymierzone w jakiekolwiek miejsca innego kultu wzbudzałyby generalne oburzenie – napisał Gollnisch. Wskazał, że w ostatnich kilku miesiącach rozpowszechniły się tego typu agresywne zachowania bojówkarzy, również w stosunku do działaczy katolickich występujących w obronie życia. Czyny te nie spotykają się z żadną reakcją władz.

 - Potwierdzam swoją solidarność ze wszystkimi, coraz liczniejszymi ofiarami tych agresji i zdecydowanie potępiam dzikusów popełniających je, tak jak i polityków, którzy ich chronią – deklarował Bruno Gollnisch.

=====================

[Młodzi Francuzi  katolicy-  czyżby wszyscy już byli bez jaj? MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.