Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow kolaps arrow Rostowski nie powinien odchodzić, tylko stanąć przed Trybunałem Stanu
Thursday 20 February 2020 06:50:05.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rostowski nie powinien odchodzić, tylko stanąć przed Trybunałem Stanu Drukuj Email
Wpisał: Janusz Szewczak   
22.11.2013.

Rostowski nie powinien odchodzić, tylko stanąć przed Trybunałem Stanu

 

Janusz Szewczak: 20.11.2013 niezalezna

 

 

Rząd został zrekonstruowany. Z resortu finansów ucieka Jacek Rostowski. - Minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w Trybunale Stanu – komentuje dla nas te zmiany Janusz Szewczak.
 
- Jest to dowód na to, że wszystkie szczury już uciekają z pokładu, a Szczurek się na pokład wdrapał. Widać, że ten Titanic musi tonąć. Nowy minister finansów jest przedstawicielem zagranicznego banku działającego w Polsce. Pełni funkcję głównego ekonomisty ING, banku, który jest zaangażowany w Otwarty Fundusz Emerytalny. Z tego co wiem, minister Szczurek był zwolennikiem OFE, więc ciekawe jest, jak będzie realizował dotychczasową linię ministra Rostowskiego – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak.
 
Według naszego komentatora ten wybór jest dowodem na to, że już nikt nie chciał zostać ministrem finansów. [JS - optymista – jak często... md]
 
- Wszyscy zdają sobie sprawę z dramatycznej sytuacji polskich finansów publicznych, z totalnego załamania dochodów podatkowych i z realnej groźby bankructwa. Praktycznie cały rozwój Polski jest uzależniony od tego, ile ewentualnie uda się pozyskać środków z Unii Europejskiej. Choćby przyznanie stanowiska wicepremiera Elżbiecie Bieńkowskiej o tym świadczy. To jest dramat, rzecznie spotykana na świecie. Wyobraźmy sobie, że ministrem finansów Niemiec zostaje prezes chińskiego lub amerykańskiego banku. To jest niemożliwe w cywilizowanym świecie i świadczy to albo o kompletnym uzależnieniu od zagranicznego lobby finansowego, albo o tym, że nikt przy zdrowych zmysłach, kompetentny, przyzwoity nie chce brać odpowiedzialności za spustoszenie, jakich dokonał tajfun Wincent. Pan minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w trybunale Stanu – powiedział nam Janusz Szewczak.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.