Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 149 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 13 arrow NIEPOKALANE SERCE MARYI ZWYCIĘŻY
Wednesday 14 April 2021 15:42:15.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
NIEPOKALANE SERCE MARYI ZWYCIĘŻY Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
29.11.2013.

NIEPOKALANE SERCE MARYI ZWYCIĘŻY

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 29 listopada – 5 grudnia 2013 r.

KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

W sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu kończy się rok kościelny. W piątek 29 listopada w liturgii Słowa Bożego Mszy Świętej czytamy lekcję z księgi proroka Daniela o ziemskich, pogańskich królestwach wrogich Bogu i Jego ludowi, przedstawionych w postaci czterech bestii: „a oto druga bestia podobna do niedźwiedzia, mówiono o niej: pożeraj wiele mięsa”. (Dn 7,5). W końcu „zabito bestię, także innym bestiom odebrano władzę ale ustalono okres trwania ich życia” (7,11). W miejsce panowania owych bestii nastanie chwała i władza królewska Syna Człowieczego, którego „panowanie jest wiecznym panowaniem, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie” (7,14).

 

Matka Boża mówi w nowym orędziu i ukazuje Rosję, która „rozszerzyła swoje błędy i nadal myśli o swej ziemskiej potędze, aby uciskać inne narody, błędy narzucone Rosji ona przyjęła i rozpowszechniła poprzez tych, którzy mieli te same dążenia, by swoje panowanie narzucić całemu światu i otworzyć drogę do otwartej i publicznej działalności smoka i jego zwolenników; tym samym otworzył się kolejny etap apokaliptycznych wydarzeń w historii całej ludzkości, a przed jeszcze dalszymi pragnę was ostrzec i ocalić, pragnę także ocalić dzieci mojej umiłowanej Rosji; szatan chce rozegrać swój plan, dlatego walka o nawrócenie Rosji trwa; pokój narodów zależy od nawrócenia Rosji, jej nawrócenie będzie znakiem początków końca światowej działalności smoka – starego węża; wierzący lud Rosji przetrwał prześladowania i okazał się mocny krwią swoich męczenników, dlatego ten lud tak bardzo umiłowałam i nad nim pragnę rozciągnąć swój matczyny płaszcz; akt zawierzenia Rosji musi być poparty modlitwą i pokutą, prośbą o wynagrodzenie mojemu Niepokalanemu Sercu za wszelkie zniewagi, aż moje Niepokalane Serce zatryumfuje; pragnę, abyście z jeszcze większą powagą wsłuchali się w moją matczyną prośbę, którą wyraziłam w Fatimie, a przez to zrozumieli, jaki jest plan Boży związany z narodami Europy i jak ważną rolę odgrywa w tej walce moje Niepokalane Serce; Boży plan dotyczy ludów i narodów, dla których Bóg przygotował ratunek”.

 

Według słów Matki Bożej środkiem ocalenia jest modlitwa za Rosję, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz ofiarowanie i zawierzenie temu Sercu Rosji. Akty papieskie Piusa XII, bł. Jana Pawła II i Franciszka zawierzenia Sercu Maryi świata i narodów nie są jeszcze w pełni odpowiedzią na fatimskie wezwanie. Widzimy swoją rolę i zadania, aby przez intronizację Jezusa na Króla Polski i narodów przybliżyć wyrwanie Rosji z paszczy niedźwiedzia dla pokoju w Europie i na świecie. A pokój zależy od nawrócenia Rosji, co jest owocem ofiarowania jej Niepokalanemu Sercu Maryi. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje Słowa nie przeminą”, mówi Jezus (Łk 21,33).

 

Po Ewangelii z piątku 29 listopada przychodzi Ewangelia z pierwszej niedzieli Adwentu – 1 grudnia – z wezwaniem: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, aż Syn Człowieczy przyjdzie”(Mt 24,44). Stopniowe przebudzenie wielu Polaków świadomych różnicy pomiędzy dobrem a złem w połączeniu z modlitewnym ożywieniem, służy Bożemu i naszemu zwycięstwu. Przyszłe zabicie i spalenie Bestii z Apokalipsy Daniela ratuje życie poddanych jej ludzi. Diabelska taktyka bestii – kłamstwa, morderstwa, niszczenie ludzi oraz wspólnego dobra w wymiarze ducha i ciała – ujawnia się jako nihilistyczna orgia, której jesteśmy świadkami w Polsce, Europie i na świecie.

Dyktatura nihilizmu trwa. Zło odsłania swoją twarz Bestii, która „trzy żebra miała w paszczy między zębami” (Dn 7,5). Owe żebra symbolizują akt stwórczy i zbawczy Boga z paszczy zła wydobyty i ocalony.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.