Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 134 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - m.inn. Rosji wobec Polski arrow Rozrywka na miejscu kaźni Kuropaty
Saturday 31 October 2020 21:12:20.31.
migawki
 

Biedne dziewczynki z Hitlerjugend! Tak je wychowała szkoła i kremówkowy katecheta: Zabij człowieka, póki nie może się bronić.

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rozrywka na miejscu kaźni Kuropaty Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
30.11.2013.

Rozrywka na miejscu kaźni Kuropaty

 

 w Kuropatach spoczywa od 30 tys. do 250 tys. ciał

 

27 listopada 2013 naszdziennik

 

Rada Naukowo-Metodyczna przy białoruskim Ministerstwie Kultury zmniejszyła strefę ochronną wokół uroczyska Kuropaty, gdzie pogrzebane są  tysiące ofiar stalinowskich represji – poinformowały media.

Strefa ochronna będzie się odtąd rozciągać w promieniu 50 m od Kuropat, czyli dwukrotnie mniejszym niż dotąd.

Jak podkreśla Radio Swaboda, oznacza to, że poza strefą ochronną znalazły się cztery budynki wchodzące w skład powstającego kompleksu restauracyjnego, przeciwko wznoszeniu którego protestowały białoruskie środowiska niezależne. Ich budowa nie narusza tym samym przepisów.

Obecna na posiedzeniu rady w charakterze obserwatora kierownik naukowa Kuropat Maja Klasztorna apelowała, by strefę ochronną pozostawić co najmniej w dotychczasowych granicach, aby można było przy uroczysku umieścić jego mapy czy tablice informacyjne. Szefowa obywatelskiej inicjatywy „O uratowanie memoriału Kuropaty” Hanna Szapućka postulowała zaś, by nie dopuszczać do powstawania kompleksu rozrywkowego w pobliżu miejsca, gdzie rozstrzelano tysiące ludzi.

Naszych wystąpień nie wysłuchano. Członkowie rady powiedzieli, że przemawiają przez nas po prostu emocje. W rezultacie rada zagłosowała za nowym projektem granic strefy ochronnej jednogłośnie – powiedziała Szapućka Radiu Swaboda.

W budowanym od ponad dwóch lat w bezpośrednim sąsiedztwie Kuropat kompleksie pod nazwą „Bulbasz-hall” ma się znajdować restauracja na 400 osób, łaźnia, plac zabaw dla dzieci oraz dla „chętnych” – osobne domki. Cztery z budynków kompleksu wzniesiono w dotychczasowej 100-metrowej strefie ochronnej.

Według białoruskich historyków, w Kuropatach spoczywa od 30 tys. do 250 tys. osób, w tym wielu Polaków. W 1989 r. parlament Białorusi uznał uroczysko za memoriał ofiar stalinowskich represji.

MM, PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.