Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Pakistańskie kobiety mordowane ponieważ urodziły dziewczynki
Monday 28 September 2020 05:31:35.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pakistańskie kobiety mordowane ponieważ urodziły dziewczynki Drukuj Email
Wpisał: pch24i   
01.12.2013.

Pakistańskie kobiety mordowane ponieważ urodziły dziewczynki

 

 

2013-12-01 pch24

 

 

46 kobiet w Pakistanie zginęło w tym roku tylko dlatego, że urodziły dziewczynki zamiast chłopców. Większość pakistańskich dziewczynek w wieku 15 lat i poniżej to analfabetki. Aborcja z uwagi na płeć prowadzi do katastrofalnych skutków społecznych - tak w Pakistanie, jak i w innych krajach, w których jest praktykowana.

 

W Pakistanie problemem jest nie tylko zabijanie matek, które urodzą córki, ale zakrojona na szeroką skalę przemoc wobec kobiet. Między styczniem 2012 a wrześniem 2013 miało miejsce 90 ataków na kobiety przy użyciu kwasu, 72 napady przy użyciu innych substancji żrących, 491 przypadków  przemocy domowej, 344 przypadki gwałtów zbiorowych i 835 przypadków przemocy innego typu. W Pakistanie do szkół podstawowych uczęszcza 76 proc. chłopców i jedynie 57 proc. dziewczynek. Ponadto cztery na dziesięć Pakistanek w wieku 15 lat lub poniżej jest piśmiennych.

 

 Jak zauważa portal lifesitenews.com, w krajach azjatyckich kobiety często poddawane są presji, by rodziły synów – stąd liczba aborcji przeprowadzanych ze względu na płeć. Podobne problemy dotykają społeczeństwo Indii. W tym kraju w 2011 r. na 1000 chłopców w wieku 6 lat i poniżej przypadało tylko 914 dziewczynek w tym wieku.

 

To największa różnica w strukturze płci od początku zbierania tych danych. Faworyzująca chłopców polityka jednego dziecka jest problemem także w Chinach. 37 milionów Chińczyków nie może znaleźć życiowej partnerki z powodu zniekształcenia struktury płci. Jak zauważa Reggie Littlejohn, prowadzi to do seksualnego niewolnictwa i handlu ludźmi.

 

 W opublikowanej w 2011 r. analizie dotyczącej efektów aborcji w Chinach, Indiach i Korei Południowej, dr Therese Heseth z UCL Centre for International Health and Development wraz ze współpracownikami zwróciła uwagę na długofalowe konsekwencje społeczne. Badacze podkreślają, że przeważająca większość przestępstw z użyciem przemocy jest popełniana przez młodych, nieżonatych mężczyzn o niskim statusie społecznym. „Ponieważ nie korzystają oni z obecnego porządku społecznego, zwracają się ku zachowaniom antyspołecznym i przestępczości zorganizowanej, przez co szkodzą społecznej stabilności i bezpieczeństwu” – czytamy w podsumowaniu.

 

 Z kolei według obszernego raportu „Women in an Insecure World”, opublikowanego przez Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF), liczba kobiet zabitych z powodu ich płci jest porównywalna do 191 milionów osób, które w XX wieku zginęły na skutek konfliktów zbrojnych.

 

 Źródło: lifesitenews.com  Mjend

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.