Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 39 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 13 arrow Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?
Wednesday 19 February 2020 09:09:23.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
03.12.2013.

za:  http://www.fronda.pl/a/piekielnie-niebezpieczny-wyrok-kiedy-zaczna-sie-pozwy-za-chrzest-dzieci,32287.html

Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?

 

Ten wyrok Sądu Najwyższego aż trudno skomentować. Oto Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie chorych nieprzytomnego Jerzego R. narusza wolność sumienia. A to może oznaczać, że należy mu się odszkodowanie.

Jerzy R. domaga się od szpitala klinicznego w Szczecinie 90. tysięcy złotych. Powodem jest to, że gdy był w śpiączce farmakologicznej, to katolicki kapłan udzielił mu namaszczenia chorych. I właśnie za to domaga się on odszkodowania. Sądy niższych instancji pozwy oddalały, ale Sąd Najwyższy uznał, że sakrament namaszczenia udzielony bez zgody pacjenta narusza jego wolność. Dlatego zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Orzeczenie to może mieć gigantyczne znaczenie. Już wkrótce może się bowiem okazać, że niebawem do sądów trafią sprawy przeciw rodzicom czy księżom, którzy ochrzcili niemowlęta. One także nie wyraziły zgody, więc jakiś „rozgrzany sędzia” może uznać, że naruszyło to ich wolność religijną... A uzasadniający taką tezę zawsze się znajdą.

TPT/Rp.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.