Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 73 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 13 arrow Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?
Sunday 20 September 2020 10:33:41.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
03.12.2013.

za:  http://www.fronda.pl/a/piekielnie-niebezpieczny-wyrok-kiedy-zaczna-sie-pozwy-za-chrzest-dzieci,32287.html

Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?

 

Ten wyrok Sądu Najwyższego aż trudno skomentować. Oto Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie chorych nieprzytomnego Jerzego R. narusza wolność sumienia. A to może oznaczać, że należy mu się odszkodowanie.

Jerzy R. domaga się od szpitala klinicznego w Szczecinie 90. tysięcy złotych. Powodem jest to, że gdy był w śpiączce farmakologicznej, to katolicki kapłan udzielił mu namaszczenia chorych. I właśnie za to domaga się on odszkodowania. Sądy niższych instancji pozwy oddalały, ale Sąd Najwyższy uznał, że sakrament namaszczenia udzielony bez zgody pacjenta narusza jego wolność. Dlatego zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Orzeczenie to może mieć gigantyczne znaczenie. Już wkrótce może się bowiem okazać, że niebawem do sądów trafią sprawy przeciw rodzicom czy księżom, którzy ochrzcili niemowlęta. One także nie wyraziły zgody, więc jakiś „rozgrzany sędzia” może uznać, że naruszyło to ich wolność religijną... A uzasadniający taką tezę zawsze się znajdą.

TPT/Rp.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.