Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 97 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papiestwo arrow Kardynał Burke mówi jasno o aborcji. Wypowiedzi Papieża nie są klarowne
Tuesday 01 December 2020 11:50:50.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kardynał Burke mówi jasno o aborcji. Wypowiedzi Papieża nie są klarowne Drukuj Email
Wpisał: wieden1683   
15.12.2013.

Kardynał Burke mówi jasno o aborcji. Wypowiedzi Papieża nie są klarowne

 

Cóż może być bardziej fundamentalne niż prawo naturalne?

 

2013.12.14  wieden1683

 

Nie jest dla mnie do końca jasne, dlaczego papież mówi, że za dużo mówimy o aborcji, integralności małżeństwa – podkreślił prefekt Sygnatury Apostolskiej kard. Raymond Burke.

 

Kardynał podkreślił, że nie należy przeciwstawiać sobie fundamentów wiary i tak istotnych spraw jak pseudo-małżeństwa homoseksualne czy zabijanie nienarodzonych. - Cóż może być bardziej fundamentalne niż prawo naturalne? - pytał retorycznie kard. Burke w rozmowie z EWTN.

- Nie możemy mówić za dużo o tych kwestiach, tak długo, jak w naszym społeczeństwie życie najbardziej niewinnych i bezbronnych osób jest bezlitośnie atakowane. Sądzę, że dosłownie rzecz ujmując to jest masakra nienarodzonych – podkreślił kardl Burke.

Dziennikarz dopytywał kardynała, jak interpretować wypowiedzi papieskie, w których papież sugeruje, by mniej mówić o aborcji, antykoncepcji czy związkach gejowskich. Kardynał dyplomatycznie odpowiedział, że „wypowiedzi papieskie nie są łatwe do interpretacji”.

I dodał, że nie należy interpretować słów papieskich w taki sposób, by uznać, że dla Kościoła obrona życia i integralności rodziny nie jest fundamentalna. - Cóż może być ważniejszego niż prawo naturalne? - pytał i dodawał, że „małżeństwa” gejowskie czy antykoncepcja to działania „zawsze i wszędzie złe”. Pierwotnym nakazem sumienia jest obrona życia i rodziny – uzupełniał prefekt Sygnatury Apostolskiej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.