Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 89 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa arrow Kłąb, BUFETOWA i Instytut Adama Mickiewicza pragną plastikowej tęczy. Ty- PŁAĆ !!
Sunday 25 October 2020 14:46:18.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kłąb, BUFETOWA i Instytut Adama Mickiewicza pragną plastikowej tęczy. Ty- PŁAĆ !! Drukuj Email
Wpisał: Kłąb   
18.12.2013.

Kłąb, BUFETOWA i Instytut Adama Mickiewicza pragną plastikowej tęczy. Ty- PŁAĆ !!

 

Tęcza znika na zimę. Odnowiona... wróci wiosną...

 

blik 17-12-2013, rp

Warszawska Tęcza będzie odnowiona na 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ale wcześniej na kilka miesięcy zniknie z placu Zbawiciela.

Słynna instalacja straszy w centrum stolicy od ponad miesiąca. [Straszy od postawienia!! Teraz – mniej, bo Dobrzy Ludzie kolejny raz spalili! MD]

Spalono ją podczas Marszu Niepodległości. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz już dzień po tym wydarzeniu zapowiedziała, że Tęcza będzie odnowiona. Przez pięć tygodniu ratusz szukał pieniędzy na ten cel. W końcu je znalazł.

Zarząd Oczyszczania Miasta, który opiekuje się instalacją już wysłał zapytania ofertowe do firm, które mogą odnowić instalację.  Tęcza nie będzie odnawiana na pl. Zbawiciela. ZOM chce to zrobić w magazynach.– Dlatego do końca grudnia zdemontujemy instalację, by pod dachem dokonać pracy. Niskie temperatury temu nie sprzyjają – tłumaczy Ślepowrońska.

Tęcza będzie oczyszczona w halach, pomalowana na nowo i zabezpieczona przeciw korozji. Na razie nie wiadomo z jakiego materiału zostaną wykonane kwiaty. – Trwają rozmowy na ten temat, zależy nam, aby nie był to materiał łatwopalny. Ważne będą też opinie ekspertów. Nowe kwiaty nie mogą naruszać konstrukcji  – mówi rzecznik ZOM.

Już po ostatnim spaleniu Tęczy pojawiły się głosy, by zmienić jej barwę z siedmiokolorowej na dwukolorową w barwach narodowych. Nawet we wtorek taki pomysł zgłosiła Solidarna Polska, która w środę pod instalacją organizuje swoją Wigilię.

Zmiana barw nie wchodzi w grę. - Nie jest brana pod uwagę zmiana kolorystyki instalacji - wszystkie strony: miasto Instytut Adama Mickiewicza i autorka instalacji - Julita Wójcik zawsze były i są zgodne, że instalacja artystyczna „Tęcza" powinna być odtworzona w oryginalnej kolorystyce, w jakiej pojawia się w naturze – mówi Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

Słynna stołeczna Tęcza powstała dwa lata temu. Instalacja gościła nawet " Jesienią 2011 roku gościła w Brukseli na placu przed Parlamentem Europejskim .W ub. roku pojawiła się na pl. Zbawiciela w Warszawie. I od tamtej pory podpalano już ją sześć razy. Przed listopadem, w lipcu. Na zlecenie ZOM odnowiono ją na początku listopada. Firma która świadczyła usługę nie zdołała się nawet rozliczyć z miastem, bo instalacja znowu spłonęła.

Prace wykonano z kilkudniowym opóźnieniem dlatego ZOM chce zapłacić za nie o 25 tys. zł mniej. Trwają negocjacje w tej sprawie.

Na razie nie wiadomo ile będzie kosztować odnowienie Tęczy. Agnieszka Kłąb, ze stołecznego ratusza mówi, że  będzie to ok,. 70 tys. zł. Tyle kosztowała poprzednia naprawa. Instalacja ma zostać odnowiona do końca kwietnia 2014 roku, by na 10 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej wróciła na pl. Zbawiciela.

Jaki jest sens odnawiania instalacji, która za chwilę może znowu spłonąć?  –Tęcza zrosła się z placem Zbawiciela. Jest symbolem tego miejsca, dlatego zależy nam aby tam była – mówi Agnieszka Kłąb. [Ta q....  powtarza za bufetową md]. Dodaje, że miasto nie może się godzić na to, aby coś co funkcjonuje w przestrzeni publicznej było niszczone.

Czy przy odnowionej Tęczy pojawią się stałe patrole? - Nie będzie stałych patroli w tym miejscu, ale biorąc pod uwagę, że ta instalacja była wcześniej przedmiotem ataku wandali*), to będzie on  objęty naszym nadzorem - zapowiada Andrzej Browarek, z zespołu prasowego stołecznej policji.

================

*) To wy - WANDALE! !   Palą zaś poczciwi Polacy! Mirosław DAKOWSKI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.