Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Intronizacja Chystusa Króla Polski 15 arrow Chicago : O oficjalne podjęcie sprawy Intronizacji Chrystusa Króla Polski
Sunday 29 March 2020 11:46:44.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Chicago : O oficjalne podjęcie sprawy Intronizacji Chrystusa Króla Polski Drukuj Email
Wpisał: Polacy katolicy , Chicago   
28.12.2013.

Chicago : O oficjalne podjęcie sprawy Intronizacji Chrystusa Króla Polski

 

DO RZĄDU POLSKIEGO LIST OTWARTY OD POLONII W CHICAGO

Sprawa: Intronizacja Chrystusa Króla Polski

            W imieniu Polaków zamieszkujących w Chicago zwracamy się uprzejmie z prośbą do członków Polskiego Rządu z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele o oficjalne podjęcie sprawy Intronizacji Chrystusa Króla Polski. Problem Intronizacji Chrystusa Króla w konkretnym narodzie znany jest w środowiskach katolickich na całym świecie od ponad pół wieku, kiedy to sam Chrystus skierował do narodów specjalne przesłanie przez Polkę, Rozalię Celakównę. W przesłaniu tym Chrystus zapowiada zbliżającą się zagładę świata w postaci wojny, jako kara za odejście narodów od Boga i od Jego życiodajnych praw Dekalogu.

            Jako warunek ocalenia poszczególnych narodów postawił Chrystus uroczyste ogłoszenie (Intronizacja) przez przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej oraz przez cały naród Jego, Chrystusa, Boga-Człowieka, swoim Królem.
Z Intronizacją ma być połączony powrót narodu do zasad Dekalogu w życiu prawno-społecznym.

            Nie trzeba dowodzić, że – biorąc pod uwagę istniejące środki masowej zagłady – całkowite zniszczenie świata jest możliwe w minutach. Niezależnie od tego, czy zagładę świata nazwiemy karą Bożą, czy dziełem szatana, czy  głupotą i złością nieodpowiedzialnych ludzi, obecna sytuacja świata jest taka, że żadna ludzka władza nie jest w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo i ochronę przed zniszczeniem. Tylko Chrystus swoją boską mocą może uchronić narody przed nieuchronną zagładą.

            W niniejszym liście zwracamy się do Was Rodacy, rządzący Polską, jako do ludzi wierzących w Chrystusa i troszczących się o dobro kraju i Narodu Polskiego.

Oficjalne uznanie boskiej władzy Chrystusa nad narodem oraz przestrzeganie w życiu narodu Jego boskich praw natury w niczym nie uszczupla władzy ludzkiej,  ani nie koliduje z władzą ludzką. Przeciwnie, oficjalne uznanie boskiej władzy Chrystusa przez Intronizację będzie bardzo pomocne w sprawowaniu władzy ludzkiej w trudnych warunkach dzisiejszego świata. Tylko Bóg i przestrzeganie Jego boskich praw natury jest gwarancją istnienia i rozwoju narodu.

            Podjęcie przez czynniki rządowe i doprowadzenie do pozytywnego finału Intronizacji Chrystusa Króla Polski będzie wiekopomną chlubną kontynuacją dzieła króla Kazimierza, który ogłosił Matkę Bożą Królową Polski. Wiadomo, że ten czyn króla Kazimierza miał ogromny ochronny wpływ na dzieje Narodu Polskiego, który – według kalkulacji wrogich nam  sił sąsiednich i światowych – powinien dawno zniknąć z powierzchni ziemi.

            Zbliżamy się do czasu przepowiedzianej historycznej roli Narodu Polskiego, kiedy ma stać się przykładem odrodzenia moralnego dla innych narodów.

Zaszczytny obowiązek przygotowania Narodu Polskiego do tego chlubnego zadania spoczywa na Was, Rodacy w Rządzie, którym Boża Opatrzność – w tych wyjątkowych okolicznościach  – powierzyła losy Polski i Polaków.

Niech żyje Chrystus Król Polski!

Polacy –katolicy , Chicago

 

            Do wiadomości:

- Episkopat polski                            
- Władze Polonii zagranicznych          
-Polskie media w kraju i zagranicą

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.