Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 76 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Kolejny krwawy zamach na chrześcijan w Nigerii
Wednesday 21 October 2020 10:06:45.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejny krwawy zamach na chrześcijan w Nigerii Drukuj Email
Wpisał: pch24   
01.01.2014.

Kolejny krwawy zamach na chrześcijan w Nigerii

 

2014-01-01 pch24

 

Najprawdopodobniej islamska organizacja zbrojna Boko Haram stoi za kolejnym atakiem terrorystycznym w Nigerii, tym razem na chrześcijańską wioskę Tashan Alade w stanie Borno na północnym wschodzie kraju. W zamachu na uczestników odbywającego się tam w sobotę 28 grudnia wesela zginęło 12 osób, a 7 zostało ciężko rannych. Dwóch uzbrojonych mężczyzn podjechało na motocyklach do biesiadujących na otwartym powietrzu weselników i otwarło w ich kierunku ogień z broni palnej.

 

Z niepotwierdzonych informacji wynika także, że do podobnych zamachów na chrześcijańskie wioski doszło tego samego dnia w Kwajaffa, gdzie miały zginąć cztery osoby, oraz w Warabe, gdzie także były ofiary śmiertelne. Trwają tam cały czas walki bojówek z nigeryjskimi siłami rządowymi. Według źródeł oficjalnych tylko wczoraj w ramach przeprowadzonej na szeroką skalę operacji wojskowej zabito 57 członków Boko Haram.

 

 Stan Borno jest w większości zamieszkały przez muzułmanów. Ataki na chrześcijańskie wioski powtarzają się tam nieustannie. W maju rząd ogłosił stan wyjątkowy w stanach Borno, Yobe i Adamaoua, co jednak nie zmniejszyło napięcia w regionie.

 

Boko Haram stawia sobie za cel utworzenie na północy Nigerii niezależnego państwa islamskiego. W trwającej już cztery lata wojnie domowej życie straciło kilka tysięcy ludzi.

 

Radio Watykańskie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.