Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Proste rozwiązania arrow Jak ten "cud" lub "dobrobyt", czy też "kryzys" przeżyć?
Friday 03 April 2020 23:21:28.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Jak ten "cud" lub "dobrobyt", czy też "kryzys" przeżyć? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
05.05.2009.

Jak ten „cud” lub „dobrobyt”, czy też „kryzys” przeżyć?

Do biednych i oszczędnych, czyli do Większości

            Nie będę tu rozważał, czy kryzys lub katastrofa światowa, lub nietrafione inwestycje banków to prawda, czy też mgła medialna, za która ukryli się uciekający rabusie.

            Widzimy jednak, że zwykli ludzie „kucnęli’, znieruchomieli. Ci, którzy mieli jakieś uciułane oszczędności - siedzą na nich, nie wydają. Czy jednak zatrzymywanie naszych oszczędności w formie zadrukowanych papierów (choćby biletów NBP) lub kont w „pewnych” bankach ma sens? Musimy sobie uświadomić, że stosik pieniędzy zaoszczędzonych przez czas życia - np. w ostatnim pół roku schudł nam o 30-60%, choć byśmy go trzymali pod bielizną w szafie: wartość nabywcza złotego znacznie zmalała, dalsze trzymanie papierków to dalsze straty.

            Dlatego wszędzie, gdzie mogę się wypowiedzieć, sugeruję: Budujmy kolektory słoneczne (będzie tanie ciepło i ciepła woda), kupujmy kotły czy pieco-kuchnie na tanie, odpadowe drewno i na makulaturę (nie skupują jej, paskudy!). Tak użyte skromne środki dadzą nam choć pewność ciepłego domu, ciepłego posiłku i ciepłej wody. Wtedy trzeba będzie jeszcze zatroszczyć się, co włożyć do garnka. Ale znaczna część Strachu będzie już pokonana!

Zmieniony ( 06.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.