Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi i mądrzejsi" 14 arrow Zdrada panowie ! Terlikowski przeprasza.
Tuesday 20 October 2020 08:09:31.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Zdrada panowie ! Terlikowski przeprasza. Drukuj Email
Wpisał: Michał Wybieralski   
17.01.2014.

Na Frondzie o "chwilowo nieczynnym" obozie Auschwitz. Terlikowski przeprasza.

 

[GieWu dała odpór! Terlikowski w brudnych pampersach! md]

 

Michał Wybieralski http://wyborcza.pl/1,75478,15286257,Na_Frondzie_o__chwilowo_nieczynnym__obozie_Auschwitz_.html

 

16.01.2014

 

Portal Fronda.pl przedrukował felieton Stanisława Michalkiewicza, który użył sformułowania "w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu".

 

- Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem - mówi redaktor naczelny Frondy Tomasz Terlikowski.

 

Fronda.pl opublikowała w środę tekst Stanisława Michalkiewicza, współpracownika Radia Maryja i innych mediów o. Tadeusza Rydzyka. W tekście "Zdrada panowie, ale stójcie cicho!" Michalkiewicz użył sformułowania "w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu". Pisał o nazistowskim obozie koncentracyjnym, w którym podczas II wojny światowej zginęło ponad 1,1 mln ludzi, przede wszystkim Żydów.

 

[To jawne KŁAMSTWO.  U Michalkiewicza o „zginęło ponad 1,1 mln ludzi, przede wszystkim Żydów” nie ma wzmianki. Por: Zdrada panowie, ale stójcie cicho ! md]


Michalkiewicz postawił tezę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała przykryć fakt, że uroczyste posiedzenie Knesetu, izraelskiego parlamentu, które w rocznicę wyzwolenia Auschwitz odbędzie się w Polsce, ma być chronione przez izraelskie służby specjalne. Tekst powstał dla portalu Prawy.pl, który opisuje się jako "portal poświęcony Polsce, rodzinie i tradycji". Fronda.pl opublikowała ten sam materiał.

 

Jeszcze w środę zniknął on z jej strony.

- Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem o obozie w Oświęcimiu - mówi naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski. I zaznacza, że kierowany przez niego portal nigdy nie współpracował ze Stanisławem Michalkiewiczem, a jego nieliczne teksty ukazywały się na Frondzie dzięki umowie o współpracy i wymianie treści z portalem Prawy.pl.

Terlikowski: - Tekst Michalkiewicza był sprzeczny z naszą linią redakcyjną, Fronda ma zdecydowanie proizraelskie nastawienie. W czwartek opublikowaliśmy komentarz o tym, że posiedzenie Knesetu w Polsce to dobre wydarzenie dla naszego kraju.

 

W związku z zaistniałą sytuacją nie będziemy już publikować na Frondzie żadnych tekstów Stanisława Michalkiewicza.

- Niezależnie od kontekstu, w którym użyto określenia o "chwilowo nieczynnym" obozie w Oświęcimiu, to wielki skandal. Autor tego określenia znieważył nie tylko wszystkie ofiary Auschwitz, ale też Polskę. Były obóz znajduje się na terytorium naszego kraju i to Polska jest strażnikiem pamięci o tym, co się tam wydarzyło - komentuje prof. Tomasz Nałęcz, historyk i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Głupota, idiotyzm, żadne określenie na temat tego sformułowania nie będzie zbyt mocne. To słowa hańbiące dla Polski, bo cóż oznaczają? Że Polska miałaby wznowić działalność tego obozu? Interpretacją tej wypowiedzi powinien zająć się psychiatra, to byłby najlepszy specjalista w tej sprawie.

W czwartkowy wieczór portal Prawy.pl również usunął felieton Michalkiewicza.

===================

[tyle żydowska gazeta dla tubylców. MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.