Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow Rolnik walczy z atomem. GĄSKI.
Sunday 31 May 2020 02:41:59.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Rolnik walczy z atomem. GĄSKI. Drukuj Email
Wpisał: Zygmunt Ramotowski   
17.01.2014.

Rolnik walczy z atomem. GĄSKI.

 

O co idzie gra? Polska Grupa Energetyczna Elektrownia Jądrowa 1 (PGE EJ 1) zamierza przeprowadzić badania w gminie Mielno [JEDNAK!!Mimo 94 % głosów sprzeciwu!  MD], aby przygotować się do budowy w Gąskach elektrowni atomowej o mocy ok. 3 tys. MW.

 

 

Z prasy lokalnej dla okolic Kołobrzegu. [styczeń 2014 md]

 

Zygmunt Ramotowski z braćmi zajmują się produkcją bydła rzeźnego... Walczy przeciw bezprawiu.

 

Sprawa lokalizacji elektrowni w sądzie i ministerstwie

 

 

- CZY w Gąskach powstanie elektrownia jądrowa? -zadają sobie pytanie nie tylko mieszkańcy gminy Mielno. Trwa analizowanie dokumentów. Do 17 bm. urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przedłużyli termin podjęcia decyzji odnośnie wszczęcia procedury administracyjnej.

 

Tymczasem w zeszłym tygodniu sprawa potencjalnej budowy tzw. atomówki w Gąskach wróciła w parlamencie. Interpelację do premiera Donalda Tuska, za pośrednictwem marszałek sejmu Ewy Kopacz, złożył Jan Szyszko, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

Tu warto przypomnieć, że blisko 3 lata temu był on jedynym z grona 380 obecnych na głosowaniu parlamentarzystów (pięciu się wstrzymało), którzy byli przeciw przyjęciu projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej.

 

Jak dowiedział się „Kurier", poseł Szyszko dopomina się o losy skargi złożonej przez Zygmunta Ramotowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, odnośnie lokalizacji atomowej inwestycji w Gąskach.

 

Parlamentarzysta dziwi się, że nowo powołany resort infrastruktury i rozwoju prowadzi postępowanie w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej, skora nie ma postanowienia WSA w sprawie złożonej skargi.

 

Okazuje się, że rolnik z Gąsek nie otrzymał nawet zawiadomienia o wyznaczeniu rozprawy w WSA. Skarga, którą złożył w stołecznej Temidzie, leży od 18 października 2013 roku. Powód występuje w tej sprawie jako pełnomocnik swoich braci. Rodzina ma łącznie około 200 ha ziemi w gminie Mielno, z których jedna piąta powierzchni gruntów znajduje się na terenie potencjalnej lokalizacji tzw. atomówki w Gąskach. Uważa, że podjęte działania inwestycyjne to zamach na prywatną własność. Warto podać, że Zygmunt Ramotowski z braćmi zajmują się produkcją bydła rzeźnego, która idzie na eksport, np. do Włoch i Grecji.

 

Co ważne, to nie pierwsza próba oddalenia inwestycji jądrowej ze strony przedsiębiorcy. Wcześniej w piśmie do prezesa Rady Ministrów w 2012 roku występował o ukaranie ministra Sławomira Nowaka za przewlekłość postępowania administracyjnego.

 

Protestujący spod znaku ATOM STOP cenią Zygmunta Ramotowskiego. Dlaczego?

 

- To taki współczesny Drzymała, choć tamten występował przeciwko państwu pruskiemu, a ten musi walczyć z przedstawicielami władzy w Polsce, która to władza działa na szkodę interesu narodowego - twierdzi Andrzej Hendzel z Koszalina.

 

Niewykluczone, że skarga przedsiębiorcy i interpelacja poselska wymuszą dalszy obieg dokumentów w sprawie. Przypomnijmy, że Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno, w czerwcu 2013 roku zaskarżyła zgodę wojewody zachodniopomorskiego o wskazaniu Gąsek jako miejsca potencjalnej lokalizacji tzw. atomówki do ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Sprawę przejął nowy resort infrastruktury i rozwoju, skąd przyszło w grudniu pismo bez

wiążącej decyzji, na które odpowiedziały władze gminy

 

O co idzie gra? Polska Grupa Energetyczna Elektrownia Jądrowa 1 (PGE EJ 1) zamierza przeprowadzić badania w gminie Mielnie, aby przygotować się do budowy w Gąskach elektrowni atomowej o mocy ok. 3 tys. MW. (m)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.