Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ISLAM braminizm... arrow Dialog międzyreligijny: Buddyjscy mnisi napadają na chrześcijańskie świątynie
Thursday 20 February 2020 14:25:36.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dialog międzyreligijny: Buddyjscy mnisi napadają na chrześcijańskie świątynie Drukuj Email
Wpisał: tolerancja   
19.01.2014.

Dialog międzyreligijny: Buddyjscy mnisi napadają na chrześcijańskie świątynie

 

2014-01-19 pch24

 

Jak informują przedstawiciele chrześcijan ze Sri Lanki, do ataków doszło w rejonie miasta Hikkaduwa, kurortu popularnego wśród zagranicznych turystów. Z zeznań licznych świadków wynika, że organizatorami ataków byli radykalni mnisi buddyjscy zamieszkującej Sri Lankę.

 

Jeden z miejscowych księży podał, że tłum co najmniej 200 osób, na czele którego widać było agresywnie zachowujących się buddyjskich mnichów, zaatakował dwie chrześcijańskie świątynie. Do ataku doszło w czasie, w którym w kościołach odbywały się niedzielne nabożeństwa. Agresywny tłum doszczętnie zniszczył wnętrza, na szczęście udało się zapobiec podpaleniu obydwu kościołów.

 

 W ostatnim czasie u Lankijczyków zaobserwować można rosnącą wrogość wobec chrześcijaństwa, podsycaną przez wyznawców buddyzmu. To nie pierwszy tego typu przejaw agresji.

 

Niedawno buddyści napadli na świątynie innych wyznań. W ubiegłym roku w stolicy kraju – Colombo – odnotowano też kilka ataków na meczety. Policja ma poważne problemy z ustaleniem tożsamości buddyjskich mnichów, przewodzących agresorom.

 

 Sri Lanka zajmuje 29. miejsce na liście krajów, w których dochodzi do najpoważniejszych prześladowań. W roku 2012 na wyspie zanotowano aż 50 aktów agresji skierowanych przeciwko kościołom, dokonywanych przez buddyjskich nacjonalistów.

 

 Źródło Sedmica.ru ChS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.