Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrówko 14 arrow Urzędnicy państwowi mają więcej limuzyn niż w całej Polsce jest karetek
Thursday 21 November 2019 22:20:52.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Urzędnicy państwowi mają więcej limuzyn niż w całej Polsce jest karetek Drukuj Email
Wpisał: Władza ludowa   
01.02.2014.

Urzędnicy państwowi mają więcej limuzyn niż w całej Polsce jest karetek

 

21 stycznia 2014  polskiepiekielko

Władza ludowa zarządzająca Polską dba o własną wygodę bardziej niż o zdrowie Polaków. Podczas gdy w całym kraju jest tylko 1500 karetek, limuzyn do dyspozycji urzędników państwowych jest aż 1700, z czego 309 jest rządowych.

Centrum Usług Wspólnych ogłosiło właśnie przetarg na ubezpieczenie tej floty aut. Koszt tej usługi wyniesie 1,5 mln zł.

Co ciekawe mimo, iż ministrowie korzystają z rządowych limuzyn, ubiegają się w Kancelarii Sejmu o zwrot kosztów benzyny. Najwięcej wyjeździł minister zdrowia Bartosz Arłukowicz – 27,9 tys. zł, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski – 19,1 tys. zł oraz były już minister transportu Sławomir Nowak.

Do liczby 1700 aut, którymi jeżdżą urzędnicy ministerstw i najważniejszych instytucji i urzędów państwowych, należy doliczyć jeszcze pojazdy będące własnością lokalnych samorządów.

Źródło: Fakt / Rzeczpospolita

A co Ty myślisz na ten temat?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.