Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 73 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow Prof. Dakowski wyśmiewa plany ws. elektrowni atomowej
Saturday 05 December 2020 12:26:08.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Prof. Dakowski wyśmiewa plany ws. elektrowni atomowej Drukuj Email
Wpisał: Redakcja Wnet   
12.02.2014.

Prof. Dakowski wyśmiewa plany ws. elektrowni atomowej

 

[oni to po swojemu opisali, więc też umieszczam; radzę jednak zajrzeć do źródeł, np. Niedoszłe energetyczne El Dorado  md]

 

autor:  Redakcja Wnet

 

posłuchaj teraz

 

- Cieszę się, że 186-ta decyzja w tej sprawie zapadła. Pierwszą taką decyzję podjął rząd w '82 roku i od tego czasu taką decyzję podejmuje się mniej więcej co pół roku. Zmieniają się jedynie kwoty które będziemy mieli za to zapłacić. W roku '90 pojechałem do Żarnowca i widziałem dwa pierwsze powstające sowieckie bloki. Sam fundament miał 8 metrów głębokości, ale zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Po pytaniu o to dowiedziałem się, że ten fundament pękł. Miasteczka i wioski w okolicach Żarnowca powstawały z betonu jądrowego, no bo tak się on rozszedł, że miasteczka rosły, ale fundament pękł - tak sprawę budowy elektrowni atomowej w Polsce komentował profesor Mirosław Dakowski - fizyk i matematyk 

 

Odniósł się także do zasadności pojawienia się energii jądrowej w Polsce:

Rządy zupełnie ślepe na argumenty ekspertów wyznaczają nowe, absurdalne terminy dla urządzenia która jest nam zupełnie zbędne. Reaktor jądrowy daje stałą moc. Jeśli będziemy próbować gwałtownie zmieniać tą moc, to właśnie będzie Czarnobyl. Polsce nie jest taka moc potrzebna, bo u nas potrzeba mocy giętkiej, która w nocy będzie mała, a w dzień duża.

 

Mówiąc co powinniśmy zrobić, żeby energia była jak najtańsza powiedział:

 

Po pierwsze, zerwać współpracę z tymi którzy mówią że istnieje efekt cieplarniany i mamy za to płacić. A poza tym stworzyć porządny rynek taniej energetyki odnawialnej. Na świecie energetyka odnawialna tanieje, a koszty energetyki jądrowej rosną. Energetyka ta to nie tylko wiatraki, ale one powinny stać tam gdzie dobrze wieje, i tam jest to dobra inwestycja. Tylko tam jest potrzebna spora inwestycja na urządzenia do magazynowania energii, które samo w sobie (technicznie md) jest uzyskane i powinniśmy postawić na magazynowanie energii i produkcję z tanich źródeł.

ab

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.