Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 138 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow Polscy policjanci mordują i gwałcą  ukraiński film
Wednesday 16 June 2021 13:24:53.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Polscy policjanci mordują i gwałcą  ukraiński film Drukuj Email
Wpisał: kresy   
15.02.2014.

Polscy policjanci mordują i gwałcą – ukraiński film

 

Dodane przez Zalewski  19 listopada 2013 kresy

 

W październiku 2013r. odbyła się premiera ukraińskiego dokumentalno-fabularnego filmu pt. „Historia jednej kryjówki”, opowiadającego o walce Ukraińskiej Powstańczej Armii z NKWD i "polskimi szowinistami".

W jednej ze scen filmu przedstawiono jak polscy policjanci z naszywkami „Warschau”, których dowódca nosi czapkę rogatywkę z orłem białym, napadają na ukraińską wieś, mordując mieszkańców, gwałcąc i rabując. Przeciwko „polskiej bandzie” – jak mówi lektor filmu – stają „miejscowi chłopcy zjednoczeni w oddziałach ludowej samoobrony”:

 

Film „Historia Jednej Kryjówki” został wyprodukowany przez Towarzystwo Poszukiwania Ofiar Wojny„Pamięć”. Udział w nim wzięli m.in. aktorzy lwowskich teatrów. Według jego twórcy, Lubomyra Horbacza, opowiada on o „walce Ukraińców w latach 1940-1950 ubiegłego stulecia przeciwko niemieckim, rosyjskim i polskim okupantom”.

 

Sponsorami filmu była Lwowska Rada Miejska oraz nacjonalistyczna partia „Swoboda”.

 

tr/Kresy.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.