Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 12 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow 2011 rok, Ukraina: Soros szykuje drugą Libię
Saturday 08 August 2020 04:47:09.30.
W Y S Z U K I W A R K A
2011 rok, Ukraina: Soros szykuje drugą Libię Drukuj Email
Wpisał: George Soros   
22.02.2014.

2011 rok, Ukraina: Soros szykuje drugą Libię

 

Już w 2011 roku na Ukrainie ostrzegano: mamy informację, że George Soros szykuje nam tu drugą Libię

 

sty 25, 2014 http://niezlomni.com/?p=7742

 

O tym, że na Ukrainie może dojść do realizacji scenariusza znanego choćby z Libii mówiono od dawna. W kwietniu 2011 roku przewodniczący frakcji Partii Regionów Ołeksandr Jefremow ostrzegał przed kamerami telewizyjnymi, że finansista George Soros sponsoruje siły, które miałyby wywoływać niepokoje społeczne.

Polityk nazwał wtedy potencjalne zagrożenie dla Ukrainy „scenariuszem libijskim”. – Mam nawet informacje, że Soros przekazał pewne fundusze na przygotowania określonych grup tutaj na Ukrainie, które mogłyby realizować scenariusz podobny do tego, który był realizowany w Afryce Północnej – mówił Jefremow.

O finansowaniu Pomarańczowej Rewolucji w 2004 roku pisał brytyjski „Guardian”, który twierdził, że za finansowaniem opozycji stał Departament Stanu USA, USAID, instytuty National Democratic Institute for International Affairs, International Republican Institute (finansowane przez rząd USA), Freedom House i właśnie Open Society Institute założony przez George’a Sorosa.

Warto podkreślić, że czołowi politycy ukraińscy, którzy zdobyli władzę na fali Pomarańczowej Rewolucji nie kryli się z kontaktami z Sorosem. W 2008 roku premier Julia Tymoszenko stwierdziła, że stosuje się do rad Sorosa przy minimalizowaniu skutków światowego kryzysu na ukraińską gospodarkę. Opozycja zarzucała wtedy rządowi, że steruje kursem waluty zgodnie z interesem Sorosa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.