Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow Sewastopol: chcemy przyłączyć się do Rosji! Flota Putina u bram Ukrainy
Friday 10 July 2020 05:27:04.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sewastopol: chcemy przyłączyć się do Rosji! Flota Putina u bram Ukrainy Drukuj Email
Wpisał: kresy.pl   
24.02.2014.

Sewastopol: chcemy przyłączyć się do Rosji!

Flota Putina u bram Ukrainy

 

2014-02-24 pch24

 

Podczas gdy w Kijowie trwa pro-unijna rewolucja, na drugim końcu Ukrainy, w Sewastopolu, mieszkańcy domagają niezwłocznego przyłączenia ich regionu do Rosji. Wybrali Rosjanina na mera miasta i odmawiają wysyłania podatków do Kijowa. Rosyjska Flota Czarnomorska ustawiła więc przed Sewastopolem transportery opancerzone.

 

"Miting Narodowej Woli” na centralnym placu Sewastopola zebrał 20 tys. osób. Na mera miasta wybrano obywatela Federacji Rosyjskiej - Aleksija Czołogo. Jak oświadczyła lider grupy „Rawelin” Olga Timofiejewa: „Chcemy ocalić naszych urzędników od wyboru pomiędzy byciem szczurem a położeniem głowy na szafocie”.

 

Portal Kresy.pl relacjonuje, że na wiecu nie było ani jednej flagi Ukrainy, dominowały za to flagi Rosji oraz flagi z Krzyżem św. Andrzeja, który za swój znak przyjęła flota rosyjska. Słychać było hasła: „Putin nasz prezydent!” oraz „Rosjo, zostaliśmy porzuceni, weź nas z powrotem!”

 

Były minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Jurij Łucenko powiedział w niedzielę, że według ostatnich informacji Flota Czarnomorska Rosji wystawiła BTR-y na wjeździe do Sewastopola. „To bardzo niepokojący sygnał. Jednak w tej sytuacji nie należy się gorączkować i wydawać radykalnych oświadczeń. Trzeba spokojnie uporządkować sytuację zabezpieczając zarówno integralność terytorialną kraju, jak i pokój w całym ukraińskim państwie" - stwierdził.

 

Kilka godzin wcześniej Rosjanie wezwali w trybie pilnym swego ambasadora na Ukrainie do powrotu na Kreml. „W związku z zaostrzeniem się sytuacji na Ukrainie oraz koniecznością przeprowadzenia wszechstronnej analizy sytuacji, postanowiono wezwać na konsultacje do Moskwy Ambasadora Rosyjskiej Federacji na Ukrainie - M. Ju. Zurabowa” - napisano na oficjalnej stronie rosyjskiego MSZ.

 Źródło: kresy.pl Kra

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.