Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 77 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Wikipedia a lewackie kłamstwa i agentura arrow Wikipedia - stale czujnie aktualizowana (Huebner)
Sunday 16 May 2021 14:05:53.32.
migawki
Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

Pocałujta w dupe wójta: 19 mln osób nie zarejestrowało się na szczepienie, chociaż wszyscy mają już wystawione skierowania.

Lekarz: „Będziesz mi tu horbany i simony [pi...] opowiadał..

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wikipedia - stale czujnie aktualizowana (Huebner) Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
30.05.2009.

Wikipedia – stale czujnie aktualizowana

http://marucha.wordpress.com/2009/05/29/wikipedia-stale-czujnie-aktualizowana  

Pani Danuta Hübner lubi działać w Unii Europejskiej dla naszego dobra. Sami Polacy darzą ją też zaufaniem, a nawet uczynili  Wysoką Komisarzycą Unijną. Któż bowiem lepiej od córki oficera UB “z korzeniami” może reprezentować Polaków? A i wiadomo, że łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż gojowi dopchać się na jakieś wysokie stanowisko w UE. Teraz p. Hübner startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego i to z pierwszego miejsca na warszawskiej liście Platformy Obywatelskiej, co stanowi dla tego ugrupowania najlepszą rekomendację.

Tak się jednak stało, że ostatnio, a konkretnie 17 maja br, z popularnej internetowej encyklopedii Wikipedia (redagowanej, jak wiadomo, przez “społeczność internautów”) zniknęły wpisy dotyczące pochodzenia pani Komisarz, a przyszłej posłanki PE. Chodzi o informacje dotyczące jej ojca, “Ryszarda Młynarskiego”, mającego w swym życiorysie służbę w Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Nisku, gdzie był szefem. Nie ma już wpisów dotyczących sylwetki Ryszarda Młynarskiego, samo hasło “Ryszard Młynarski” w ogóle zniknęło, podobnie jak wpisy o życiu prywatnym pani komisarz. W naszych czasach “memory holes” działają skuteczniej, niż w powieści Orwella.

Najzabawniejsza jest reakcja Pawła Zientowicza, rzecznika prasowego Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Otóż jego zdaniem trudno fakt wyczyszczenia Wikipedii z owych informacji kojarzyć z działaniem politycznym, bo każda decyzja o usunięciu wpisu podejmowana jest przez społeczność (to ok. 2 tys. osób edytujących Wikipedię). Usunięcie wpisu dokonywane jest najczęściej w wyniku stwierdzenia nie-encyklopedyczności hasła, kiedy forma wpisu nie spełniała wymagań Wikipedii lub odbiega od przyjętych standardów.
No i patrzcie państwo, jak te ok. 2000 osób edytujących Wikipedię, nagle spontanicznie tuż przed wyborami zostało tchniętych jedną myślą: poprawić wizerunek p. Hübner, bo do tej pory był on “nie-encyklopedyczny” względnie “odbiegał od przyjętych standardów”.

Sztab wyborczy Danuty Hübner również “nie ma nic wspólnego” z ocenzurowaniem Wikipedii.
- Nic w tym kierunku nie robiliśmy. Sam dopiero co usłyszałem o tej sprawie. Jedyną rzeczą, jaką zrobiliśmy na Wikipedii, to dodanie naszej strony internetowej, która to zmiana została zatwierdzona przez administratorów – powiedział jego szef Radosław Ciszewski.
Aaa, to są jacyś administratorzy, którzy zatwierdzają – albo i nie zatwierdzają? To kto w końcu decyduje o zawartości Wikipedii: owych 2000 osób ją edytujących, czy paru administratorów?  Zresztą, nie ciekawiśmy odpowiedzi, bo ją znamy i wiemy, w czyich rękach znajduje się owa łże-encyklopedia.

Sama Danuta Hübner, wieloletnia członkini PZPR (1971-1987) twierdziła swego czasu, że nigdy do żadnej partii się nie nadawała, a jest jedynie bezpartyjnym fachowcem. Fachowcem od czego? Co dobrego stało się za jej przyczyną? Radzi byśmy wiedzieć.

Pani Hübner opowiedziała też “Gazecie Wyborczej” w roku 2002, iż jej ojciec był członkiem Armii Krajowej. Owszem, należał do niej przez parę miesięcy, ale potem szybko dołączył, jak jego ojciec, do przedstawicieli władzy ludowej. Portrety obu Młynarskich, ojca i dziadka Danuty Hübner, jako ubeckich oprawców wisiały na wystawie IPN pt. “Aparat represji na Rzeszowszczyźnie w latach 1944-1956″.

Pani komisarz lubi mijać się z prawdą nie bez udziału świadomości, a jej pamięć jest wybiórcza. Jest zatem świetnym kandydatem na euro-parlamentarzystę.

[spróbowałem uzupełnić stronę Pani Minister. Ale czytam:   Wyłączono możliwość edycji tej strony.   MD]

Zmieniony ( 31.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.