Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Chmielowska arrow Tatarski Majdan zwyciężył. Tatarzy dowiedli, że nie tylko są siłą, ale udaremnili plan Putina
Sunday 25 October 2020 18:11:50.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tatarski Majdan zwyciężył. Tatarzy dowiedli, że nie tylko są siłą, ale udaremnili plan Putina Drukuj Email
Wpisał: Jadwiga Chmielowska   
27.02.2014.


 

Tatarski Majdan zwyciężył. Tatarzy dowiedli, że nie tylko są siłą, ale udaremnili plan Putina


za: http://wpolityce.pl/artykuly/75267-tatarski-majdan-zwyciezyltatarzy-dowiedli-ze-nie-tylko-sa-sila-ale-udaremnili-plan-putina

Władze krymskiej autonomii chciały dzisiaj, 26 lutego 2014 r. przegłosować akt niepodległości Krymu i zwrócić się o pomoc do Putina. Dowiedzieli się o tym Tatarzy. Na apel tatarskiego parlamentu – Medżlisu, Parlament  prorosyjskiej Autonomicznej Republiki został otoczony przez ok. 30 tys. Tatarów.


Wspierali ich też miejscowi Ukraińcy, którzy są w mniejszości. Na miejsce wywiezionego w 1944r. całego narodu tatarskiego Rosja Sowiecka sprowadziła osadników rosyjskich. Jest to zbrodnia przeciwko ludzkości. Przywódca Tatarów, Mustafa Dżamilew od lat 60 XX wieku walczył o powrót Tatarów na Krym. Zaczęli wracać masowo dopiero na przełomie lat 80. i 90. Ziemię swoich dziadków musieli kupować od Rosjan.


Dzisiaj pokazali, że Krym należy do Tatarów i to oni będą decydować o przyszłości ziem swoich przodków. Warto wspomnieć, że Tatarom udało się odzyskać utraconą w końcu XVIII w. niepodległość tak samo, jak nam Polakom, w 1918r.  Na czele rządu Krymskiej Republiki Ludowej stał polski Tatar gen. Maciej Sulkiewicz. Tatarzy zwrócili się do Polski o protektorat nad niepodległym Krymem. Piłsudski zaakceptował tę propozycję, a Liga Narodów potwierdziła polskie prawa. Niestety fiasko planu Piłsudskiego budowy niepodległych państw Ukrainy, Białorusi i państwa Krymu spowodowało zajęcie Krymu przez wojsko sowieckie.


Tatarzy dowiedli, że nie tylko są siłą, ale udaremnili plan Putina. Moskwa wysłała swoje wojska desantowe do bazy w Sewastopolu. Janukowycz jako prezydent przedłużył na kilkadziesiąt lat umowę z Rosją pozwalająca na stacjonowanie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej  na terytorium Ukrainy.


Tatarski Majdan zwyciężył. Medżlis udowodnił, że jest w stanie decydować o przyszłościKrymu. Tatarzy nie chcą być częścią Rosji, pragną z wolną demokratyczną Ukraina dołączyć do grona narodów cywilizacji zachodniej – europejskiej. Można mieć nadzieję, że separatyści działający na zamówienie Kremla poniosą konsekwencje. Wariant gruziński nie powiódł się.  Tatarzy Krymscy są jedyną siłą proukraińską na Krymie i mam nadzieję, że Ukraina im tego nigdy nie zapomni.


Majdan powinien stać się strażnikiem demokracji w państwie. Zasada nic o nas bez nas jest podstawowym wyznacznikiem demokracji. Może stanie się ideą eksportową na cały świat!


Jadwiga Chmielowska

Jadwiga Chmielowska, działaczka opozycji niepodległościowej, Członek Zarządu Regionu Śląsko -Dąbrowskiego "Solidarności" w latach 1980-81, jedna z przywódców podziemia solidarnościowego, ścigana od 13 grudnia 1981 do sierpnia 1990r listem gończym. Z wykształcenia mgr inż. elektronik, dziennikarz. Była dziennikarka TVP a obecnie publicystka, Skarbnik Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, v-ce przewodnicząca Federacji Mediów Niezależnych i Przewodnicząca Ruchu Edukacji Narodowej. Mieszka na Śląsku.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.