Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow Arsenij i stare koronki
Friday 22 January 2021 16:44:14.31.
migawki
 

24.01.2021 Bielsko Biała – 83 comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy i Msza święta w rycie klasycznym za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Arsenij i stare koronki Drukuj Email
Wpisał: Stanislas Balcerac   
01.03.2014.

Arsenij i stare koronki

 

+ Goodbye ITI + Прощай ИТИ +

Stanislas Balcerac - Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wpływie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polskę -- czytaj cała prawdę całodobowo -- na mPolska24.pl oraz na Facebook / Goodbye ITI - i myśl samodzielnie, bez TVN24

 

http://monsieurb.neon24.pl/post/106555,arsenij-i-stare-koronki 

 

Na Ukrainie nowe to stare. Arsenij Jaceniuk (z prawej na zdjęciu), nowy tymczasowy premier, kierował de facto Narodowym Bankiem Ukrainy, kiedy ówczesny prezes banku Siergiej Tigipko (w środku na zdjęciu) kierował kampanią prezydencką Janukowicza.

 

Pokłosie "obywatelskiej rewolucji" na Majdanie, finansowanej przez oligarchów mających na pieńku z Janukowiczem, to taki nowy Okrągły Stół, wersja 2014. Do władzy dopchali się już ludzie umoczeni we wcześniejszych układach rządowych, które zrujnowały Ukrainę.

Teraz wszyscy z radością czekają na nowe miliardowe kredyty w Zachodu. Wcześniejsze kredyty wylądowały na prywatnych kontach w Szwajcarii. Dlaczego tym razem ma być inaczej?

Wszyscy wiemy jak funkcjonuje polska demokracja ulepiona podczas Okrągłego Stołu. Ale niektórzy z nas mają jeszcze naiwne złudzenia co do nowej ukraińskiej demokracji, ulepionej na Majdanie.

Powyższe zdjęcie ilustruje siatkę powiązań na szczytach władzy na Ukrainie. To że zmieniają się nazwiska nie oznacza wcale, że zmienią się metody i praktyki. Ale tu nawet nazwiska się nie zmieniają, mamy balet tych samych twarzy ...

Na zdjęciu powyżej widzimy (od lewej do prawej): Leonida Kuczmę, Siergieja Tigipko i Arsenija Jaceniuka. Zdjęcie zostało zrobione kilka lat temu na Krymie, podczas konferencji finansowanej przez oligarchę Wiktora Pinczuka, zięcia Kuczmy i kasjera naszego Kwaśniewskiego.

Leonida Kuczmy nie trzeba przedstawiać: Prezydentował Ukrainie przez dwie kadencje, z chęcią byłby prezydentem dożywotnim, w stylu afrykańskim. O jego zięciu Pinczuku pisaliśmy obszernie w mini-serii "Krach Kasjera Kwacha".

Siergiej Tigipko jest mniej znany w Polsce. Tigipko wyrósł z klanu dniepropetrowskiego i był początkowo udziałowcem i prezesem PrivatBank, należącego nominalnie do oligarchów Kolomojskiego i Bogolubowa. W pewnym momencie Tigipko zmienił alians, przeniósł się do Kijowa, został namaszczony na szefa Narodowego Banku Ukrainy a do tego został szefem kampanii prezydenckiej Janukowicza w 2004 roku. Następnie w ciągu kilku lat Tigipko zmontował grupę bankową którą następnie opchnął zagranicznemu bankowi za miliard dolarów.

Tigipko ma podobny profil do oligarchów Kolomojskiego i Bogolubowa, ale wybrał z czasem inny klan (prorosyjski), być może dlatego, że w młodości dowodził batalionem czołgów w Armii Czerwonej a jego ojciec umarł w 1970 roku z powodu obrażeń odniesionych podczas walk na froncie II wojny światowej. Tigipko jest posłem Partii Regionów i może w pewnym momencie zastąpić Janukowicza.

Arsenij Jaceniuk działał na kilku fotelach ministerialnych podczas rządów Juszczenko i Tymoszenko, które jak wiemy uczyniły z Ukrainy zieloną wyspę. Wcześniej Jaceniuk był zastępcą wyżej wymienionego Siergieja Tigipko w Narodowym Banku Ukrainy i de facto zarządzał bankiem podczas kiedy Tigipko kierował kampanią wyborczą Janukowicza w 2004 roku.

Taki więc z Jaceniuka opozycjonista jak z Sikorskiego mąż stanu.

 Jak to mawiają Francuzi: "plus ça changeplus c'est la même chose".

 Ukraińscy oligarchowie czekają na kolejne miliardowe kredyty z Zachodu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.