Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow Wołyńskie trupy w służbie Putina
Monday 06 July 2020 03:56:53.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wołyńskie trupy w służbie Putina Drukuj Email
Wpisał: elig   
03.03.2014.

Wołyńskie trupy w służbie Putinahttp://www.ekspedyt.org/elig/2014/03/03/22878_wolynskie-trupy-w-sluzbie-putina.html


elig

Los ofiar rzezi wołyńskiej był chyba najgorszy.  Zostali zamordowani w wyjątkowo okrutny sposób przez ukraińskie UPA.  Potem przez 70 lat zbrodnia ta była przemilczana i dopiero w zeszłym roku zaczęto o niej mówić.  Teraz nieszczęśni pomordowani zostali wcieleni do wojsk Putina i w kilkadziesiąt lat po swej śmierci walczą za Rosję na froncie propagandowym.

Ja nie przesadzam.  Polski Internet został wręcz zalany komentarzami typu:

Właściwie wobec Konstytucji na Ukrainie rząd prawowity został obalony przez podżegaczy-z polski,litwy i unii,a rząd tymczasowy powstał z nacjonalistów oraz potomków banderowców, czy Polacy zapomnieli jak bandy UPA mordowali ludność polską,a teraz ich popierają, niech rząd Polski zajmie się ludźmi w Polsce którzy żyją w nędzy i niedostatku, „,

czy:

70. lat temu łatwo im poszło z kobietami i dziećmi. Zobaczymy jak waleczni są dzisiaj pogrobowcy upowskich rezunów. Koniecznie zamknąć granicę polsko-banderowską, nie potrzeba nam uchodźców.”  /TUTAJ/.To są dość typowe przykłady.  Autorzy podobnych tekstów  nie odróżniają Ukraińców walczących obecnie o wolność Ukrainy od zbirów z UPA sprzed 70 lat i nie przyjmują do wiadomości, że od zbrodni wołyńskiej minęły ponad dwa pokolenia.  Niektórzy piszą takie rzeczy szczerze, powodowani ponurymi doświadczeniami swych rodzin.  Podejrzewam jednak, że większość tych komentarzy to „przekaz dnia” służb rosyjskich.

Moim zdaniem, wykorzystywanie rzezi wołyńskiej w rosyjskiej propagandzie uwłacza pamięci ofiar tej zbrodni.  Masakra sprzed 70 lat nie może  usprawiedliwieniem dla obecnych agresywnych działań Putina.

==================

wyjaśnienie : Tu chodzi o propagandowe użycie tej zbrodni - przez gang Putina, wydawało mi się, że to jasne... MD

Zmieniony ( 04.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.