Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow GAZEM arrow Gaz na ludowo
Tuesday 07 April 2020 12:06:53.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Gaz na ludowo Drukuj Email
Wpisał: Iwona Trusewicz   
10.03.2014.

Gaz na ludowo

 

Iwona Trusewicz 9-3-2014, rp

 

Największych specjalistów od gazu wydała polska wieś. Jednemu już zawdzięczamy przykucie Polski na długie lata do drogiego paliwa z Rosji, a teraz drugi opowiada androny o naszym gazowym bezpieczeństwie.

Nie wiem dlaczego w polskim rządzie za sprawy gospodarki - kluczowe w naszym świecie, odpowiadają przedstawiciele ugrupowania, które samo siebie nazywa „partią chłopską". To, że partia ta odpowiada za sprawy rolnictwa, wydaje się logiczne; choć i tu wątpliwości rosną, gdy słucha się raportu z kontroli NIK np. w sprawie tego co dzieje się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ale niech tam, partia chłopska na chłopach i ich sprawach zawodowych się zna, choćby dlatego, że to chłopy tam rządzą. Ale na gazie? Jego przesyle, eksporcie, produkcji, magazynach, kierunkach dystrybucji, zakupach i negocjowaniu umów, też się zna? Widać tak o sobie sądzi.

Gazprom grozi Ukrainie przerwaniem dostaw, co skutkować może odcięciem także Zachodu od rosyjskiego paliwa - przećwiczyliśmy to już pięć lat temu. A u nas opinię publiczną uspokaja kolejny przedstawiciel chłopskiej partii odpowiadający w rządzie koalicyjnym za gospodarkę. I klaruje, że jak nie przez Ukrainę, to przez Białoruś gaz do nas dopłynie.

Panie polityku, warto wiedzieć, że białoruskie magistrale (7500 km) w całości należą do Gazpromu (koncern trzy lata temu kupił białoruskiego operatora Biełtransgaz).

Co do innych wymienionych kierunków jak Słowacja, Czechy czy Niemcy, to też rynki całkowicie lub w większości kupujące gaz w Rosji. Dla Litwy jedynym dostawcą gazu jest Gazprom, dopóki nie ruszy terminal LNG w Kłajpedzie. Czym więc mają nas wspomóc, gdy same nie dostaną?

Denerwująca to niewiedza, tym bardziej, że idzie w parze ze ślamazarną budową krajowego gazoportu, której rząd nie próbuje nawet przyśpieszyć. A także z powszechnym jeszcze do niedawna brakiem wsparcie państwa dla inwestycji w gaz łupkowy.

Zapóźnienia w dywersyfikacji dostaw i liczenie, że teraz z dnia na dzień spłynie na nas tani, amerykański gaz, to jeszcze jeden dowód na poziom kompetencji rządzących.

A przecież wystarczy zamiast zaprosić na konferencję ekspertów rynku gazu oraz praktyków np. z PGNiG, by polityk i sam się czegoś dowiedział, i głupot publicznie nie opowiadał. Szkoda, że wśród polityków tak mało jest ludzi z pokorą i poczuciem odpowiedzialności za słowa.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.