Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Ukraina, B, L. arrow Zawierzenie kraju Matce Boskiej. Ale  na Ukrainie.
Saturday 29 February 2020 00:49:58.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zawierzenie kraju Matce Boskiej. Ale  na Ukrainie. Drukuj Email
Wpisał: ks. abp Piotr Malczuk OFM   
24.03.2014.

Zawierzenie kraju Matce Boskiej. Ale - na Ukrainie.

 

[Tytuł ode mnie. Czas, by wszystkie odłamy kościołów prawosławnych na Ukrainie przyłączyły się do tego aktu. Módlmy się i prośmy biskupów w Polsce, by też nas Jej  zawierzyli! Czas nagli!  MD]

 

ks. abp Piotr Malczuk OFM, ordynariusz kijowsko-żytomierski: Przypomina, że już prawie sto lat temu Matka Boża w Fatimie przekazała nam orędzie, w którym pokazała sposób na ratowanie świata. – Dziś wobec zagrożeń, jakie mamy wokoło, nie możemy milczeć. Musimy o tym mówić i przypominać o objawieniu Matki Bożej w Fatimie, które wciąż czeka na wypełnienie dodaje

 

 

24 marca 2014 naszdziennik

Uroczysty akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy został odmówiony wczoraj we wszystkich kościołach tego kraju [katolickich md]. Od 8 marca br. trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej po parafiach diecezji kijowsko-żytomierskiej.

W uroczystość św. Józefa w katedrze Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie biskupi Kościoła katolickiego na Ukrainie dokonali uroczystego aktu zawierzenia kraju Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wczoraj ten akt został ponowiony we wszystkich kościołach [katolickich md] na Ukrainie. – Po każdej Mszy Świętej, jaką sprawowałem w trzech kościołach mojej parafii, uroczyście odmówiliśmy Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – relacjonuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Zbigniew Pabian, proboszcz z Miżyńca. Kapłan podkreśla, że już od czasu rozruchów, do jakich doszło na Majdanie, wraz z parafianami codziennie odmawiał Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiewał Suplikację. – Niezależnie od tego ludzie jeszcze zostawali i odmawiali litanię do Matki Bożej, modląc się o pokój. To pokazuje, że mają oni niesamowite zaufanie do Matki Bożej. Wierzą, że Matka ich nie zostawi – wyjaśnia kapłan.

Jak podkreśla ks. Pabian, obecnie zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi jest bardzo potrzebne całemu narodowi. – Widzimy, co dzieje się na Ukrainie. Ludzie się boją. Chcemy więc przypomnieć im orędzie Matki Bożej Fatimskiej, które jest dziś tak bardzo aktualne. Mówiłem o tym w kazaniu. Przypomniałem, że Maryja prosiła o nawrócenie Rosji, a przecież my żyjemy tu, na Wschodzie. Myślę, że i nas Maryja miała na myśli. Trzeba więc nam wypełniać Jej prośby – pościć, modlić się na różańcu, bezgranicznie Jej zawierzyć – zaznacza.

Od 8 marca po parafiach diecezji kijowsko-żytomierskiej peregrynuje figura Matki Bożej Fatimskiej. Jak mówi ks. abp Piotr Malczuk OFM, ordynariusz kijowsko-żytomierski, Maryja wraz z wiernymi wyprasza pokój dla Ukrainy. – Przez tę peregrynację chcemy przypomnieć słowa Matki Bożej i Jej Syna. Chcemy, by choć na chwilę ludzie przestali słuchać świata, a wsłuchali się w głos Boga, by Jego słowa położyli na swoim sercu – wyjaśnia.

Przypomina jednocześnie, że już prawie sto lat temu Matka Boża w Fatimie przekazała nam swoje orędzie, w którym pokazała sposób na ratowanie świata. – Dziś wobec zagrożeń, jakie mamy wokoło, nie możemy milczeć. Musimy o tym mówić i przypominać o objawieniu Matki Bożej w Fatimie, które wciąż czeka na wypełnienie – dodaje.

Małgorzata Pabis

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.