Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów arrow Poprawka HISTORII: Wiktoria Wiedeńska - jednak dla Muzułmanów !!
Saturday 08 August 2020 11:41:04.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Poprawka HISTORII: Wiktoria Wiedeńska - jednak dla Muzułmanów !! Drukuj Email
Wpisał: pch24   
01.04.2014.

Poprawka HISTORII: Wiktoria Wiedeńska  - jednak dla Muzułmanów !!

 

W Wiedniu muzułmańscy uczniowie zdominowali gimnazja i licea

 

2014-4-01  pch24

 

W wiedeńskich gimnazjach i liceach jest więcej muzułmańskich dzieci niż katolickich – tak wynika ze statystyk. Z badań wynika także, że w najbliższym czasie muzułmańscy uczniowie będą dominować w wiedeńskich „podstawówkach”. Naukowcy podkreślają, że dane te dostarczają dowodów empirycznych świadczących o ogromnej zmianie demograficznej i religijnej, jaka dokonuje się w Austrii, kraju do niedawna katolickim.

 

Z danych statystycznych wiedeńskiego kuratorium oświaty wynika, że od września ub. roku do wiedeńskich szkół gimnazjalnych i średnich zapisano 10 tys. 734 uczniów muzułmańskich, 8 tys. 632 katolików, 4 tys. 259 serbskich uczniów prawosławnych i 3 tys. 219 uczniów „bez przekonań religijnych”.

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe  w Wiedniu, to uczęszcza do nich blisko 24 tys. katolików, prawie 18 tys. muzułmanów, 11 tys. ateistów, ponad 6 tys. serbskich studentów prawosławnych i ponad 2 tys. protestantów.

W związku ze stale rosnącą liczbą muzułmanów w kraju władze zaaprobowały nowe podręczniki dot. nauczania islamu we wszystkich publicznych szkołach podstawowych w całym kraju.

Podręczniki „Godzina islamu” (Islamstunde ) zostały opracowane przez islamską organizację w Austrii - Islamische Glaubensgemeinschaft in Österreich (IGGiÖ). Według IGGiÖ nowe podręczniki oparte są na „bezpiecznych i uznanych źródłach islamu”. Mają one pomóc w „osadzeniu islamu w życiu codziennym uczniów”. W przeciwieństwie do poprzednich wersji – wg IGGiÖ - nowy podręcznik „jest wystarczająco zorientowany na wartości europejskie”.  Składa się on z czterech części i zawiera płytę CD z recytacją Koranu oraz z piosenkami w stylu rap.

W wywiadzie dla austriackiej gazety „Heute” kierownik projektu IGGiÖ, Amena Shakir powiedziała, że celem nowych podręczników jest „ przekazanie wiedzy na temat stosowania Koranu w życiu codziennym”.

Shakir dodała, że po raz pierwszy uczniowie austriaccy otrzymują do rąk podręcznik poświęcony islamowi w języku niemieckim, w dodatku napisany w odniesieniu do konkretnych sytuacji życia w Austrii.

Islamskie organizacje działające w Austrii wezwały także rząd do przyjęcia nowej ustawy regulującej status muzułmanów w kraju. Chodzi o przyznanie im większych uprawnień i stworzenie odpowiednich gwarancji. Na razie sytuację wyznawców islamu reguluje ustawa z 1912 roku, która została przyjęta w celu integracji muzułmańskich żołnierzy z Bośni i Hercegowiny służących w armii austro-węgierskiej monarchii habsburskiej. Prawo to zezwala muzułmanom na praktykowanie islamu.

W wywiadzie dla austriackiego radia publicznego O1 - Morgenjournal , 21 marca b.r. minister spraw zagranicznych i integracji Sebastian Kurz opowiedział się za aktualizacją prawa, które wyraźniej określi przywileje i obowiązki muzułmanów mieszkających w kraju.

Kurz mówił, że nowa ustawa powinna zobowiązać muzułmanów do przestrzegania wartości austriackich (jeszcze nieokreślonych ) i do uznania prymatu prawa austriackiego nad islamskim prawem szariatu. Muzułmanie nie mogliby się powoływać na prawo islamskie, by ignorować prawo austriackie i wszczynać protesty. Kurz opowiedział się także za zakazaniem finansowania działalności religijnej austriackich organizacji islamskich z funduszy zagranicznych.

Nowa ustawa miałaby uregulować kwestię odrębnych cmentarzy dla muzułmanów i posługę religijną muzułmańskich duchownych w szpitalach , więzieniach oraz w wojsku.

Rząd austriacki w ramach polityki europeizowania islamu opowiada się także za kształceniem przyszłych imamów na uczelniach w Austrii.

Obecnie w Austrii zamieszkuje ponad 500 tysięcy muzułmanów, co stanowi około 6 proc. populacji. Wg prognoz liczba muzułmanów w 2030 r. ma wynieść około 800 tys. osób, tj. 9.5 proc. populacji.

Źródło: GI, AS.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.