Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa arrow Janosikowe - przepychanki urzędasów i mafii. My tracimy.
Friday 30 October 2020 19:48:21.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Janosikowe - przepychanki urzędasów i mafii. My tracimy. Drukuj Email
Wpisał: komornik   
09.04.2014.

Janosikowe - przepychanki urzędasów i mafii. My tracimy.

 

Komornik zajął konta Mazowsza. "To nacjonalizacja województwa"

 

a mafia komornicza i jej ojcowie chrzestni zacierają ręce. Sprawiedliwość musi być po ich stronie

 

mpw, japan  8.4.2014 wiadomosci

 

We wtorek rano komornik zajął konta województwa mazowieckiego. - To nacjonalizacja województwa. Chce zająć 61 mln zł, mamy tylko 30 mln - mówi marszałek województwa Adam Struzik i ostrzega, że zagrożone są wypłaty dla urzędników, funkcjonowanie Kolei Mazowieckich i dotacje dla instytucji kultury.

 

Egzekucję zaległych wpłat janosikowego - podatku płaconego na rzecz biedniejszych samorządów - nakazało Ministerstwo Finansów. Komornik ma ściągnąć 55 milionów złotych z zaległych 110 milionów, których władze urzędu marszałkowskiego nie zapłaciły w 2013 roku. Ta opłata doprowadziła teoretycznie najbogatszy samorząd wojewódzki do bankructwa, ale Wiesława Dróżdż z Ministerstwa Finansów podkreślała w rozmowie z Polskim Radiem RDC, że resort nie miał innego wyjścia, jak wysłać komornika. - Reakcja Ministerstwa Finansów nie może być inna jak tylko ta mieszcząca się w granicach prawa. Normalną procedurą było najpierw wezwanie do zapłaty zaległej raty janosikowego, następnie wchodzi procedura egzekucji komorniczej. Niestety, jest ona dużo droższa niż zapłacenie tych kwot, ale cóż, taka była decyzja województwa - mówiła Dróżdż.

[ a mafia komornicza i jej ojcowie chrzestni zacierają ręce. Sprawiedliwość musi być po ich stronie.  MD]

Koleje i pensje zagrożone

Ponieważ Mazowsze od początku utrzymuje, że nie płaci janosikowego, bo nie ma na to pieniędzy, niewykluczone, że komornik zajmie także nieruchomości należące do Mazowsza.

Na konferencji prasowej marszałek województwa Adam Struzik powiedział, że "województwo zrobi wszystko, by Koleje Mazowieckie nie przestały jeździć". - Jeśli komornik zajmie konta, to Koleje Mazowieckie nie dostaną 19 mln zł naszej dotacji. Nie zostanie przelane 5 mln zł dla instytucji kultury, a wynagrodzenia dla mazowieckich urzędników mogą być zagrożone - tłumaczył Struzik.

Marek Suski, poseł PiS z Mazowsza: - Jak widać, Mazowsze może podzielić los Detroit i zbankrutować. To wynik bardzo nieodpowiedzialnej polityki PO-PSL, ta koalicja rządzi Mazowszem już blisko 8 lat. Pod ich nieudolnymi rządami najbogatsze województwo bankrutuje. Owszem, przepisy o janosikowym były tworzone w innej sytuacji gospodarczej i bardziej wnikliwe wyliczanie wysokości opłat z tego tytułu jest potrzebne. Ale przecież władze Mazowsza miały świadomość, że taki podatek jest. Pan marszałek Adam Struzik powinien podać się do dymisji.

Na początku marca Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy o janosikowym są niekonstytucyjne, i kazał parlamentarzystom je zmienić. Dał im na to 18 miesięcy. Stanowisko Trybunału nie wpłynęło jednak na postawę Ministerstwa Finansów, które także w tym roku domaga się opłat za janosikowe.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.