Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku arrow Tam gdzie rząd podnosi podatki, wpływy do budżetu spadają
Sunday 17 January 2021 00:50:04.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tam gdzie rząd podnosi podatki, wpływy do budżetu spadają Drukuj Email
Wpisał: Filip Stankiewicz   
16.04.2014.

Tam gdzie rząd podnosi podatki, wpływy do budżetu spadają

 

 

 

Filip Stankiewicz

 

http://niewygodne.info.pl/artykul3/01141-podatkowy-punkt-krytyczny-zostal-przekroczony.htm

 

 

- Tam gdzie ich choćby nie rusza, rosną - wynika z najnowszego raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

Rząd przesadził z podwyżkami różnych podatków. Mimo podniesienia stawek dochody budżetu z tych podatków spadają. Więc podatki znów idą w górę. Nosi to znamiona obłędu - przekonuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

- To przypomina gaszenie pożaru benzyną - mówił w środę w czasie konferencji prasowej Cezary Kazimierczak, prezes ZPP.

- Podwyżka VAT z 22 do 23 proc. nie dała dodatkowych dochodów. Widać to też w przypadku akcyzy. Po zwiększeniu jej stawek na papierosy i alkohol wpływy budżetowe maleją - mówił Mariusz Pawlak, główny ekonomista ZPP.

ZPP powołało się na dane Ministerstwa Finansów. Wyliczało, że dochody budżetu państwa w 2013 r. wyniosły 279,2 mld zł, z czego 241,7 mld zł były to dochody podatkowe. Oznacza to sumę łącznie o 8,4 mld zł niższą niż rok wcześniej. - Zgodnie z ustawą budżetową na 2014 r. dochody budżetu w tym roku mają wynieść jeszcze mniej, bo zaledwie 277,8 mld zł - zauważa ZPP.

 

Mimo podwyżki spadają wpływy z VAT - 2011 r.: 120,8 mld zł, 2012 r.: 120 mld zł, 2013 r.: 114,7 mld zł. - Z podatków, przy których rząd choćby nie "majstrował", czyli PIT i CIT, wpływy nieznacznie, ale z roku na rok rosną. Już na podstawie tych danych widać wyraźnie, że punkt krytyczny krzywej Laffera został przekroczony - przekonuje ZPP.

- W 2008 r. ówczesny minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że rząd nie zajmuje się teoriami zmarłych ekonomistów. A szkoda - mówił w czasie konferencji Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej ZPP.

I tłumaczył ideę krzywej Laffera. - Jeśli stawka podatku wynosi zero, to dochody budżetu z tego podatku oczywiście też wynoszą zero. Jeśli natomiast stawka podatku to 100 proc., to wpływy z tego podatku wyniosą zero - mówił. - Jeśli zatrudnimy niewolnika, to musimy mu zostawić choćby miskę zupy, bo w przeciwnym przypadku umrze. W tym sensie stawka podatku nie może wynosić 100 proc. - dodał.

Tłumaczył też, że w przypadku krzywej Laffera istotny jest tzw. punkt E. To moment, w którym mimo zwiększenia podatków wpływy z nich przestają rosnąć, ba, zaczynają spadać. - Problem z tym, że wszyscy wiedzą, że punkt E jest, ale większość nie wie, gdzie. To tak jak ze słynnym punktem G - śmiał się Robert Gwiazdowski. - Nasi politycy to ofiary, które nie potrafią znaleźć tego punktu.

Już poważniej mówił, że jak podatki są zbyt wysokie, to ludzie po prostu przestają je płacić. Uciekają w szarą strefę, zamykają firmy. Gdy zbyt wysokie są podatki akcyzowe, rośnie przemyt, produkcja i handel nielegalnymi wyrobami.

 

P.S. Proszę o przekazanie informacji ludziom, którym zależy na dobru naszego kraju.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.