Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK - cztery lata kłamstwa... arrow Kwestia pociągu /pociągów do Smoleńska
Friday 21 February 2020 09:49:32.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kwestia pociągu /pociągów do Smoleńska Drukuj Email
Wpisał: Cyprian Polak   
16.04.2014.

Kwestia pociągu /pociągów do Smoleńska

 

[Więcej o dotąd nie wyjaśnionych sprzecznościach w relacjach pod tym artykułem MD]

Cyprian Polak

Wyjątek z artykułu Grube nici 10. 4. 2010  

 

[----] Dorzucę może jeszcze kwestię pociągu /pociągów do Smoleńska. Jak wiemy, twierdzono, że około 60 posłów PiS pojechało tym pociągiem (dokładnej listy brak, a wymieniana ilość osób podlega wahaniom od ponad 50 do ponad 60). Więcej tutaj:  http://cyprianpolak.salon24.pl/401991,ludzie-z-pociagu-60-ciu-poslow-pis-w-drodze-do-smolenska

 

...Są jednak z tej podróży dwa filmy, które demaskują brak w pociągu nie tylko kilkudziesięciu posłów PiS, ale brak jakiegokolwiek posła lub posłanki PiS.

Żeby było śmieszniej, filmy te nie są kręcone przez profesjonalnych dziennikarzy, tylko są filmami niejako amatorskimi. Niejako, bo jeden sygnuje ks. Zawiślak współprowadzący mszę w Katyniu, a więc osoba nieprzypadkowa, a drugi - niejaki Szymura, osoba związana z telewizją, ale żeby było śmieszniej, podobnie jak ks. Zawiślak "prywatnie" wraz z synem kręcą swój film.

 W filmie sygnowanym przez ks. Zawiślaka są materiały  takie same  jak z podróży rodzin katyńskich w roku 2009, a więc należy uznać, że te same, czyli film choćby w tym aspekcie jest fałszowany.

 W filmie Szymury też są różne dziwne rzeczy, ale zwrócę uwagę na wypowiedź Szymury do widzów sugerującą drugie dno całej historii (też nie zakładam bynajmniej, że występuje on jako człowiek dobrej woli). Występuje on zresztą na przykład na zagadkowym zdjęciu, mającym obrazować (jak się można tylko domyślać) halę dworca zachodniego przed wyjazdem, gdzie co się dzieje, trudno powiedzieć, bo wygląda na to, że robione jest sztuczne zamieszanie, sztuczne napięcie, pełno służb i skonsternowani członkowie rodzin katyńskich, skonsternowani oprócz pana Szymury, który też do nich ma się zaliczać, on jednakże jest pogodny i zrelaksowany.  Zdjęcie zresztą jest bardzo małej rozdzielczości i małe w dostępnym formacie. Jest na nim sztuczne światło – pozapalane świetlówki, tak że nie wiadomo, czy to jest kręcone o innej porze, jak na dworze jest ciemno (przypominam, że pierwsze informacje o wyjeździe pociągu sygnowały jego wyjazd na godzinę 22:00 w piątek), czy też jest to zdjęcie po przyjeździe pokazywane jako przed wyjazdem, czy też z innego wyjazdu rodzin katyńskich (2009, lub 2011). Czy też zresztą całkowicie fikcyjna ustawka, a nie zdjęcie z realnego zdarzenia, czego jednak nie zakładam, ale i wykluczyć na tym etapie nie można.

Zresztą na  "amatorskim”, a jakże, sfilmowaniu odjazdu pociągu na peronie jest pusto, nie widać więc żadnego tłoku, no i osób odprowadzających. 

Do tego filmu zresztą sukcesywnie dodawane były materiały zdjęciowe, aby zniwelować wrażenie pustki. Tak więc materiał, będąc w Sieci ubogacał się stopniowo.

 Grube nici - maskirowkę - demaskirowkę  mamy tutaj na przykład w książce wydanej niemal rok po 10 kwietnia, a mianowicie w "96 końców świata”, gdzie jak gdyby nigdy nic widnieje informacja, że na pociąg wyjeżdżający w piątek wieczorem odprowadzał córkę Joannę sam organizator wizyty Andrzej Przewoźnik. Cytowałem to w utworzonym przez siebie indeksie dotyczącym książki: "W piątkowy  wieczór (sic!) odprowadził ją na dworzec kolejowy w Warszawie”) s. 51. To właśnie Przewoźnik podawał mediom godzinę wyjazdu pociągu –dokładnie 22:00,

link:  http://cyprianpolak.salon24.pl/491294,96-koncow-swiata-indeks-rozszerzony-z-uzupelnieniami

=======================

Więcej na te tematy w obszernych artykułach:

 

Posłanki: Szczypińska i Kempa przyleciały 10 .04. 2010 samolotem

 

Ludzie z pociągu: 60-ciu posłów PiS w drodze do Smoleńska

[----]

Odjazd na godzinę 15:15, przyjazd zaś do Smoleńska planowany jest na godzinę siódmą rano (następnego dnia oczywiście)

pociąg wyjedzie o godz. 22 (!) z dworca Warszawa Zachodnia, w Smoleńsku będzie w sobotę rano

pociągiem do Katynia pojedzie ponad 200 przedstawicieli Rodzin Katyńskich, a także harcerzy i wolontariuszy, którzy będą pomagać przy przebiegu uroczystości. Nie ma tu mowy o posłach PiS nie tylko o 60-ciu ,ale w ogóle.

Tytuł : Specjalny pociąg do Katynia już poza Polską (9.04 16.48)

Przepraszamy, strona chwilowo niedostępna. Spróbuj ponownie później.

Tvn 24 17:13 09.04. 2010 /PAP
Pociąg, który w piątek przed południem wyjechał z Warszawy, granicę w Terespolu przekroczył około godz. 14. W pociągu jadą rodziny ofiar zbrodni katyńskiej, posłowie i senatorowie PiS, żołnierze Wojska Polskiego oraz harcerze i wolontariusze. (460 osób)

...godzina na zegarze dworcowym którą widzimy na zdjęciu (kadrze) z tego filmu to 7.40

Pani Natalli-Świat chciała jechac pociagiem i prosiła o przesunięcie głosowań, ale marszalek się nie zgodził. Brała udział w głosowaniu, ale jesli i p. Szczypińska i Hofman - mimo udziału w głosowaniu - zdążyli na pociąg - to coś tu nie gra.

 

[I tak dalej – nawet po czterech latach takich wątpliwości nie wyjaśniono. MD]


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.