Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku arrow Bankowcy ostro windują prowizje. Klienci dostają po kieszeni
Sunday 17 January 2021 01:17:42.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Bankowcy ostro windują prowizje. Klienci dostają po kieszeni Drukuj Email
Wpisał: Jacek Uryniuk   
22.04.2014.

Bankowcy ostro windują prowizje. Klienci dostają po kieszeni

 

Por.: PKO BP narzuca UKRYTĄ złodziejską "prowizję" 50 % !!

 

Oraz: Złodziejskie praktyki PKO? Case study

 

=====================

Jacek Uryniuk | 2014-4-22 finanse

 

Niektóre usługi podrożały w drugiej połowie ubiegłego roku nawet o kilkadziesiąt procent. O znaczących podwyżkach cen w bankach donosi raport przygotowany przez Narodowy Bank Polski. Dokument został zaprezentowany podczas ostatniego posiedzenia działającej przy NBP Rady ds. Systemu Płatniczego.


Analizie poddano oferty 21 największych banków oferujących usługi klientom indywidualnym. Pod uwagę wzięto podstawowe rachunki rozliczeniowe wraz z dołączanymi do nich kartami debetowymi.

Z raportu wynika, że w zdecydowanej większości badanych instytucji, bo aż w 16, doszło do podwyżek prowizji za korzystanie z karty lub konta albo produktów powiązanych z tymi instrumentami. – Podwyżki cen w tym okresie były reakcją banków na zapowiadaną od miesięcy obniżkę prowizji od obsługi transakcji kartami, czyli interchange, oraz na spadający wynik odsetkowy, spowodowany niskimi stopami procentowymi – tłumaczy wzrost cen NBP.

 

 

Podwyżki prowizji w bankach fot. Dziennik Gazeta Prawna

I tak na przykład Bank Pocztowy wprowadził opłatę za konto w wysokości 5 zł miesięcznie. Wcześniej rachunek był bezpłatny. Podobna zmiana nastąpiła w Raiffeisen Polbanku, tu wprowadzona opłata wyniosła 8 zł. Prowizja w wysokości 2 zł pojawiła się w Euro Banku. Natomiast w DnB Nord prowizja wzrosła z 9 do 15 zł, w Citi Handlowym – z 9,50 do 12 zł, a w BGŻ – z 7,50 do 8 zł. W rezultacie średnia miesięczna opłata za konto osobiste wzrosła z 4,58 zł na koniec czerwca do 4,89 zł na koniec grudnia ub.r., czyli o 6,77 proc.

Jeszcze bardziej podrożały usługi bezpośrednio powiązane z kontem, np. przelewy. Te wykonywane w oddziale – o 14 proc., a telefonicznie – niemal o 11 proc. Potaniały jedynie internetowe – o 13 proc. Ale za to polecenie zapłaty, które umożliwia automatyczne regulowanie rachunków, poszło w górę o bez mała 37 proc.

W przypadku kosztów obsługi kart debetowych wzrost prowizji odnotowano w 7 bankach, m.in. w Citi Handlowym z 5 do 6 zł miesięcznie, w Millennium z 3 do 4 zł miesięcznie i w Aliorze z 5 do 6 zł. Podwyżki te przełożyły się na wzrost średniej prowizji z 3,81 zł w czerwcu do 3,94 zł w grudniu, czyli o 3,41 proc. Raport NBP donosi, że zwiększyły się również koszty poszczególnych czynności wykonywanych kartami, a najbardziej wypłata gotówki z bankomatu obcej sieci – aż o ponad 25 proc.

Na szczęście dla klientów analitycy uważają, że trend do podnoszenia prowizji w bankach powoli dobiega końca. Wygasają bowiem przyczyny, z powodu których instytucje zmieniały ceny: interchange została ostatecznie obniżona, a stopy procentowe przestały spadać. – W najbliższym czasie banki będą koncentrować się na rozwoju biznesu, czyli wzroście akcji kredytowej. A to nie sprzyja podnoszeniu prowizji – uważa Tomasz Bursa, analityk sektora finansowego z firmy Opti Capital.

================

Por.: PKO BP narzuca UKRYTĄ złodziejską "prowizję" 50 % !!

 

Oraz: Złodziejskie praktyki PKO? Case study

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.