Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 145 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 14 arrow Katolik oczekuje, by partie w swoim programie i działaniu wierne były prawu Bożemu
Friday 22 October 2021 18:47:53.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Katolik oczekuje, by partie w swoim programie i działaniu wierne były prawu Bożemu Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
25.04.2014.

Katolik oczekuje, by partie w swoim programie i działaniu wierne były prawu Bożemu

 

BÓG BOGATY W MIŁOSIERDZIE

 

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 24 kwietnia – 1 maja 2014 r.

KOMENTARZ TYGODNIA

 

Liturgia słowa Bożego w drugą niedzielę Wielkanocy, czyli święto Bożego Miłosierdzia ukazuje wspólnotę Kościoła jako jedność w nauce Apostołów, w Eucharystii i modlitwie. Z duchowej jedności wynika zasada: „każdemu według potrzeb”, oparta na gotowości dzielenia się dobrami materialnymi (Dz 2,42-47).

Hasło „każdemu według potrzebwzięte z Pisma Świętego, ale oderwane od kontekstu i pozbawione wspólnoty ducha, stało się w komunizmie narzędziem propagandowej iluzji, podobnie, jak niemiecka obłudna deklaracja „Gott mit uns” bez słowa „jeżeli” (zob. Rz 8,31). Rzeczywistą wspólnotę stanowią ludzie stworzeni na obraz Boży, gdy pamiętają o Bogu i swojej godności. Niszczy wspólnotę oderwanie człowieka od prawdy o nim i sprowadzenie go do roli narzędzia, przedmiotu konsumpcji, obiektu kupna i sprzedaży w całości lub w częściach. Odbieranie osobie ludzkiej podobieństwa do Boga ma wymiar indywidualny i społeczny.

Darował nam Bóg rozum, wolną wolę, nieśmiertelność duszy, przyszłą – po zmartwychwstaniu umarłych – nieśmiertelność ciała, godność duchowo-cielesną jako świątyni Ducha Świętego, a zrazem zdolność tworzenia i utrzymania relacji miłości Bożo-ludzkiej i międzyludzkiej.

 

Współczesny nihilizm obecny w nowych, pogańskich ideologiach odbiera rozum i wolność, deprawuje ducha, profanuje ciało oraz dąży do zniszczenia i rozbicia wszelkich wspólnot: małżeństwa, rodziny, narodu, Kościoła.

Narzuca się więc ludziom za pomocą metod medialnych, edukacyjnych, administracyjnych, policyjnych, propagandowych i przymusowych różne irracjonalne, bezsensowne opinie po to, by odebrać osobie ludzkiej jakąkolwiek tożsamość poza numerem urzędowym, aby człowiek nie wiedział, kim jest ani po co żyje. Z istot bez właściwości, bez honoru i sumienia tworzy się stado prowadzone przez ukrytych lub jawnych manipulatorów ku nowej postaci totalitaryzmu. Kto broni obecności Boga na świecie, broni też człowieka na ziemi i w niebie. Takim obrońcą był i jest Jan Paweł II, od niedzieli 27 kwietnia święty Kościoła.

 

Szczególną postacią pogardy wobec Boga i człowieka jest ludobójstwo w różnych formach, powszechnie uznane przez obecne bezbożne, nieludzkie władze jak aborcja, in vitro, środki wczesnoporonne i eutanazja.

Kto takie władze wybiera i popiera, popełnia ciężki grzech wspólnictwa w zbrodni i ponosi odpowiedzialność za rozlew niewinnej krwi. W demokratycznych wyborach nie jest zadaniem Kościoła opowiadanie się po stronie określonej partii, ale raczej oczekiwanie, by partie w swoim programie i działaniu wierne były prawu Bożemu. Gdy partia wspiera zło deklaratywnie i praktycznie, można i trzeba publicznie przed nią ostrzec.

27 kwietnia mija rocznica uchwalenia przez władze PRL w roku 1956 zgody na zabijanie dzieci poczętych na żądanie. Zbieżność tej rocznicy ze świętem Miłosierdzia i dniem kanonizacji Jana Pawła II jest wezwaniem, aby sprawiedliwością i miłosierdziem ogarnąć ludzi najmniejszych i najsłabszych, bezbronnych braci i siostry Chrystusa (por. Mt 25, 40, 45).

 

 Władze Unii Europejskiej metodami perswazji, przekupstwa i przymusu chcą narzucić światu anty-dekalog, anty-cywilizację i anty-kulturę, w czym władze III RP uczestniczą na zasadzie zbrodniczego wspólnictwa.

W drugiej lekcji mszalnej św. Piotr sławi Boże miłosierdzie objawione w dziele nowego stworzenia, którego mocą i porządkiem jest zmartwychwstanie Chrystusa (1P1, 3-9). W tym stworzeniu nas na nowo - uczestniczymy dzięki wierze, nadziei i miłości. Przeszkodą jest grzech, który może być przebaczony i pokonany w sakramencie Bożego miłosierdzia ustanowionym przez Chrystusa w niedzielę zmartwychwstania wieczorem (J 20, 22n). Warunkiem pojednania jest odwrócenie się od zła, odróżnienie zła od dobra, odwołanie się do Bożego miłosierdzia z pełnym zaufaniem. 

Gdy nazywanie zła i dobra, kłamstwa i prawdy po imieniu określa się i represjonuje jako „mowę nienawiści”, odrzuca się tym samym dar miłosierdzia i lekceważy sprawiedliwość, gardząc prawdą oraz stając po stronie piekła i diabła. Dlatego obok posługi sakramentalnej dla gotowych żałować i postanowić poprawę, potrzebna jest posługa egzorcyzmowania i wyzwalania tych, którzy niewolę zła i Złego traktują jako miły i korzystny sposób życia, a przy tym usiłują w zamęcie moralnym i pojęciowym pogrążyć świat i narody.

Nawrócenie Polski i Polaków, poddanie się społecznemu panowaniu Chrystusa Króla Polski jest warunkiem naszego ocalenia, gdy po ludzku biorąc, szanse zwycięstwa mamy coraz mniejsze. Być może to doświadczenie kolejnego rozbioru Polski dopuścił Bóg po to, abyśmy zwrócili się ku Niemu.

W wizji św. Jana Bosko okręt Kościoła atakowany przez okręty przeciwnika znajdzie ocalenie przycumowany do dwóch kolumn: Eucharystii i Najświętszej Maryi Panny. Ku tym kolumnom prowadził Kościół Jan Paweł II.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.