Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 83 gości
S T A R T arrow Kościół arrow lustracja AGENTURY - II arrow Wtyka wywiadu PRL w Watykanie "Lamos" - arcybiskup Janusz Bolonek przechodzi na emeryturę
Monday 21 September 2020 10:54:47.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Wtyka wywiadu PRL w Watykanie "Lamos" - arcybiskup Janusz Bolonek przechodzi na emeryturę Drukuj Email
Wpisał: Sławomir Cenckiewicz   
26.04.2014.

Wtyka wywiadu PRL w Watykanie „Lamos” - arcybiskup Janusz Bolonek przechodzi na emeryturę

[oj, zasłużoną.... MD] 

 

Arcybiskup zidentyfikowany jako komunistyczny agent w Watykanie

 

 

26.4.2014 niezalezna

 

Papież Franciszek mianował nowego nuncjusza apostolskiego w Bułgarii, który zastąpi przechodzącego na emeryturę abp. Janusza Bolonka.

 

O duchownym było głośno na początku tego roku, gdy historyk Sławomir Cenckiewicz ujawnił, że był on wtyką wywiadu PRL w Watykanie. Dziennikarz śledczy Cezary Gmyz dotarł do dokumentów potwierdzających ustalenia Sławomira Cenckiewicza.

- Wtyka wywiadu PRL w Watykanie o pseudonimie „Lamos” to arcybiskup Janusz Bolonek – ujawnił w lutym na antenie Telewizji Republika historyk Sławomir Cenckiewicz. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, agent o pseudonimie „Lamos”, według tygodnika „Do rzeczy”, przekazał służbom PRL informację o płk. Ryszardzie Kuklińskim.

Arcybiskup Bolonek w Sekretariacie Stanu pracował w Zespole w ds. Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL.  W 2012 r. abp Bolonek został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - „za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską, za działalność na rzecz środowisk polonijnych i promowanie polskiej kultury”.


Nowe fakty na temat przeszłości duchownego w rozmowie z portalem niezalezna.pl już w lutym przekazał Cezary Gmyz.

- Był to człowiek z najbliższego otoczenia Jana Pawła II, Jego tłumacz z języka angielskiego, a więc jedna z najbardziej zaufanych osób. 300 stron to jest duży dorobek agenturalny. A z całą pewnością dokumenty odkryte przeze mnie w archiwum IPN to tylko część meldunków z tego źródła. Niestety w styczniu 1990 teczka "Lamosa" została zniszczona. Dostarczał  bardzo dobrej jakości materiały Departamentowi I MSW czyli wywiadowi komunistycznej bezpieki – tłumaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl Cezary Gmyz.
 

Na ten temat: 

Sławomir Cenckiewicz ujawnia nazwisko tajnej wtyki komunistów w Watykanie

Gmyz dla niezalezna.pl: Komunistyczny agent w Watykanie – NOWE FAKTY

 

Zmieniony ( 27.04.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.