Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Bluźnierstwa II arrow Dialog Międzyreligijny i Tolerancja w Ziemi Świętej
Wednesday 16 June 2021 13:55:22.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Dialog Międzyreligijny i Tolerancja w Ziemi Świętej Drukuj Email
Wpisał: grupa młodzieży w strojach   
30.04.2014.

Dialog Międzyreligijny i Tolerancja w Ziemi Świętej

 

Ziemia Święta: młodzież w żydowskich strojach obrzuciła kamieniami krzyż

 

...wzajemne poszanowanie swobody wyznania...

 

2014-4-30 pch24

 

W ubiegłą niedzielę, grupa młodzieży w strojach żydów ortodoksyjnych weszła w miejscowości Tabga nad jeziorem Galilejskim na teren należący do benedyktynów i zaczęła obrzucać kamieniami stojący tam krzyż. W pobliskim klasztorze ta sama grupa wymazała błotem ołtarz i dokonała wielu zniszczeń.

 Po interwencji litewskiego pielgrzyma, który był świadkiem wydarzenia, grupa uciekła i udała się do pobliskiego klasztoru sióstr benedyktynek. Tam wymazano błotem ołtarz i zrzucono krzyż ołtarzowy. Następnie niszczono ławki, pozostawiając na nich znaki gwiazdy Dawida. Przed opuszczeniem klasztoru opluto znajdujące się tam osoby.

 Tego samego dnia wikariat patriarchatu łacińskiego otrzymał list z pogróżkami. List, podpisany przez jednego z rabinów Galilei, zawiera cytaty z Tory i tradycji żydowskiej zastosowane przeciwko chrześcijanom i obcokrajowcom przebywającym w ziemi Izraela. List kończy się wezwaniem, by wszyscy ludzie Kościoła i chrześcijanie opuścili ziemię Izraela „pod groźbą surowych represji”. Policja izraelska zapewnia, że autor listu został już aresztowany.

 Również w niedzielę grupa osób zaatakowała cerkiew w miejscowości Al-Bassah, znajdującą się w północno-zachodniej Galilei. Konferencja Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej jest głęboko zaniepokojona wydarzeniami, jakie miały miejsce w ubiegłą niedzielę. W oficjalnym komunikacie zwraca się do władz cywilnych i policji, by reagowały natychmiast i aresztowały sprawców tych przykrych wydarzeń. Prosi także o wzajemne poszanowanie swobody wyznania.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.