Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bieżące 14 arrow Żona szefa polskiego MSZ [Anne Applebaum] chce odrodzenia nacjonalizmu na Ukrainie
Friday 28 February 2020 12:18:10.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Żona szefa polskiego MSZ [Anne Applebaum] chce odrodzenia nacjonalizmu na Ukrainie Drukuj Email
Wpisał: Kresy.pl   
15.05.2014.

Żona szefa polskiego MSZ [Anne Applebaum] chce odrodzenia nacjonalizmu na Ukrainie

 

 

Applebaum czyli interes Polski .....

 

 

[Mam problem: Nie wiem, czy ten tekst wstawić pod „Wojny globalistów”, czy pod „semitniki”, a może pod „Ukraina”, czy też „politycy w Polsce”. A może raczej pod „Me®dia”... Może "Masony"? Nie, chyba jednak pod „Apokalipsa” ? Gdybyśmy nie byli tak skutecznie wykastrowani [czytaj, kundelku – zajęci, zmęczeni, pochłonięci polityką] , oczywiście wstawiłbym pod „bronki i bzdety”. MD]

 

Za Kresy.pl

Jest Stronnictwo Pruskie, Ruskie, Amerykańsko-Izraelskie i tylko Polskiego brak.

 

Żona szefa polskiego MSZ chce odrodzenia nacjonalizmu na Ukrainie .

 

Niewielkie nacjonalistyczne grupy na Ukrainie mogą być jedyną nadzieją tego kraju na ucieczkę od apatii, drapieżnej korupcji i, w ostateczności, rozpadu – pisze w tekście opublikowanym na stronie newrepublic.com Anne Applebaum. W obszernym artykule żona Radosława Sikorskiego tłumaczy, dlaczego termin "nacjonalizm" może mieć nie tylko negatywne konotacje.

 

Zdaniem Applebaum, Ukraińcy potrzebują więcej uwarunkowanych nacjonalistycznie inspiracji. "Potrzebują momentów takich, jak gdy o północy w sylwestra ponad 100 tys. ludzi na Majdanie śpiewało hymn Ukrainy. Potrzebują więcej okazji, przy których będą mogli krzyczeć "Chwała Ukrainie – chwała jej bohaterom".

Tak, to był slogan kontrowersyjnej Ukraińskiej Powstańczej Armii  [ kontrowersyjna to jest baba z brodą, zas UPA to zbrodniarze i ludobójcy !!! ] w latach 40. ubiegłego wieku, ale został przystosowany do nowej sytuacji. I oczywiście muszą przełożyć te emocje na prawa, instytucje, system sądowniczy i ośrodki szkolenia policjantów. Jeśli tego nie zrobią, ich państwo może znowu przestać istnieć" – podkreśla żona Sikorskiego.

 

Applebaum przywołuje także funkcjonujące powszechnie – i uzasadnione historycznie - wyobrażenia na temat nacjonalistów, jako np. osób biorących udział w pogromach Żydów czy masowych mordach na Polakach. Jak zaznacza, w przypadku Ukraińców była także inna grupa, której członkowie "mogliby stać się Garibaldimi i Jeffersonami", gdyby urodzili się w innym kraju. Dziennikarka zaznacza, że nacjonaliści często byli obiektem czystek czy deportacji i stawia tezę, że Józef Stalin chciał zagłodzić Ukrainę m.in. właśnie ze strachu przed miejscowym nacjonalizmem. Nacjonalizmem pojmowanym jako patriotyzm, a także poczucie, że "za Ukrainę warto walczyć".

 

Nie ma Polski, bo nie ma polskiego państwa, nie ma polskiego MSZ-u, polski interes państwowy czy narodowy nie jest nawet zdefiniowany, zas nasze [tj. „naszych” władców... md] odbijanie się jak pijany od ściany do ściany to wypadkowa interesów reprezentowanych przez stronnictwa ruskie, pruskie i amerykańsko-izraelskie.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.